Genel

İnternet\’in Sağlık Sektöründeki Yeri

\"internet\"Telefondan sonra insanlığın hizmetine sunulan internet, sağlık alanında da insanlara büyük kolaylık sağlamaktadır.

Düşünün; kişiler sağlıkla ilgili web sitelerini ziyaret ederek doktorların kendilerine verdiği reçetenin içeriği hakkında araştırma yapabiliyor, birçok sağlık kuruluşunda hastalar muayene olmak için internet üzerinden sıra alabiliyor, bütün hastalıkların oluşumu ve tedavi yöntemleri ile ilgili bilgi temin edebiliyor, sağlık konusunda bütün merak edilen konular hakkında uzmanların görüş ve tavsiyelerine ulaşabiliyorlar.

Fakat şu da bir gerçek ki; sağlıkla ilgili internet sitelerindeki bilgilerin ne kadarı doğru ve ne kadarı güvenilir? Almış olduğumuz bilgilerin doğruluğundan emin olmak için tek bir siteye bağlı kalmadan konu ile ilgili birçok siteyi ziyaret edip, alınan bilgilerin örtüşüp örtüşmediğini tartmak çok önemlidir. Çünkü sağlık şakaya gelmez…

Yazan: Gökhan Kladuş

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et