Google Adsense Reklamcılığı

\"GoogleBir web siteniz var ve gelir elde etmek istiyorsunuz. Fakat kim reklam verecek bir türlü bulamıyorsunuz. O zaman her web sitesi sahibinin başladığı ilk yoldan siz de gidin. Yani Google Adsense sistemi ile sitenizde reklam yayınlayın, tıklamalara göre para kazanın. Birkaç reklam tipi seçeneğinden uygun olanları kurallar doğrultusunda sitenizde dilediğiniz yerlere yerleştirin. Ve artık beklemeye başlayın. 10$ olduğu zaman Google size bir mektup gönderecek. Evinize gelen bu mektuptaki PIN kodu bulunuyor ve bu kodu hesabınızdaki ilgili bölüme girip hesabınızı tam aktive etmiş oluyorsunuz. Bunun yanında 100$ biriktirdiğiniz zaman, paranız belirttiğiniz banka hesabınıza yatırılıyor.

Türk web sitelerinde yayınlanan Türkçe reklamlardan fazla gelir beklemeyin. Çünkü rekabet ortamı pek fazla yoktur. Bunun dışında “250 Kontör Al, Sevgili Bul, Bedava Kontör …” tarzı kalitesiz reklam yüzünden tıklama değerleriniz önemli ölçüde düşer. Bu gibi reklamları Google Adsense reklam filtresinden engelleyerek kaliteli reklamları az da olsun öne çıkarabilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

%d blogcu bunu beğendi: