GOMC başlıyor!‏

\"GoogleGOMC yani Google Online Marketing Challenge, dünyanın her yerinden yüksek öğrenim kurumlarında okuyan öğrencilerin katılabileceği, global bir çevrimiçi pazarlama yarışması. Daha geniş bir ifadeyle; reklamcılık, e-ticaret, entegre pazarlama iletişimi, yönetim bilgi sistemleri, pazarlama ve yeni medya teknolojileri dersleri alan lisans ve lisansüstü öğrencilere gerçek deneyim sağlayan bir yarışmadır.

Dünya çapında düzenlenen, öğrenciler arası 2012 Google Online Marketing Challenge (GOMC 2012) yarışması için öğretim görevlisi kayıtlarını başladı. Öğrenci kayıtları için ise 31 Ocak 2012 tarihine kadar beklemek gerekiyor. Çünkü öğrenci ekiplerinin yarışmaya katılabilmesi için ilk olarak ilgili öğretim görevlilerinin kaydolması gerekiyor.

Bu yarışmanın amacı; öğrencilerin reklamcılık ve danışmanlık becerilerini kullanarak gerçek bir işletme veya kâr amacı gütmeyen kuruluş için Google AdWords ile başarılı çevrimiçi reklamcılık kampanyaları geliştirmesi, yayınlaması ve tüm bu çalışmalarını kampanya raporlarında özetlemek.

Daha sonra Google ve dünyanın dört bir tarafındaki bağımsız akademisyenler, kampanya ve rekabet raporlarının kalitesine göre kazananları belirler.

Yarışma Süreci:

Öğrenci ekipleri, Google AdWords\’le 200 ABD Doları değerinde ücretsiz çevrimiçi reklam hakkı elde eder ve yerel işletmelerle birlikte etkili çevrimiçi pazarlama kampanyaları organize etmeye çalışır. Ekipler bir strateji belirleyip bir kampanya yürütür, sonuçlarını değerlendirir ve işletmelere, çevrimiçi pazarlama aktivitelerini geliştirecek önerilerde bulunur. Ekipler iki yazılı rapor sunar ve dünyanın çeşitli yerlerinden bağımsız akademisyenlerin oluşturduğu bir panelde değerlendirilirler.

Büyük ödüller ise şunlar:

– Dünya Şampiyonları için Mountain View, Kaliforniya\’da bulunan Google Merkezi\’ne seyahat

– Bölgesel Şampiyonlar için yerel Google ofislerine seyahat

– Öğrencilerin birlikte çalıştığı kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için 30.000 ABD doları tutarında bağış kazanma fırsatı

– GOMC 2012 için yepyeni bir ödül kategorisi olan En İyi Sosyal Medya Sayfası Ödülü

Geçen seneki yarışmada 100 ülkeyi temsilen 50.000 katılımcı yer aldı. Bu seneki yarışmada bu sayının artması bekleniyor. Öğrenciler, işte size kendinizi tüm dünyaya gösterme şansı! Google Online Marketing Challenge ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki siteyi ziyaret edin:

www.google.com/onlinechallenge

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: