WebMaster

DMOZ’a Kabul Edilmeyen Siteler

DMOZBu makalede DMOZ‘a kabul edilmeyen ya da eklenmesi uygun görülmeyen siteler hakkında bilgi vereceğim. Çünkü DMOZ ‘a eklenmesi uygun olmayan siteleri belirtmek, kabul edilebilecek siteleri belirtmekten daha kolaydır. Bu konudaki kriterler bellidir.

1- Bayilik Siteleri:

Bu sitelerdeki içerik genellikle başka bir yerden kopyalandığından ve içerikle birlikte amaç diğer aynı kategorideki bayi siteleriyle benzer olduğundan kabul edilmez.

2- Üyeler Üzerinden Komisyon Kazanan ve Yönlendiren Siteler:

Bu siteler genellikle içerik yönünden değer taşımadıkları için dizine eklenmez.

3- Piramit Sistemleri:

Satıcıların hem kendi sattıkları hem de sisteme dahil ettiği diğer üyelerden oluşan doğrudan satış sistemleri, zincir sistemler veya para oyunları dizine eklenmez.

4- Kopya Siteler:

Aynı içeriğe sahip farklı site adreslerinden erişilen siteler DMOZ da kabul görmez. Çünkü bu tür siteler genellikle spam olarak görülür.

5- Yönlendirme Yapan Siteler:

Bağlanmak istediğiniz adresi yazdığınızda sizi otomatik olarak farklı bir adrese yönlendiren siteler dizine eklenmezler.

6- Yasal Olmayan Siteler:

İllegal siteler; yasal olmayan materyal dağıtımı yapan siteler, 18 yaş üstü siteler, telif haklarını çiğneyen siteler, yasal olmayan etkinlikleri savunan, açıkça hedef gösteren siteler bu kapsamdadır.

7- Arama Motoru Sonuçlarını İçeren Siteler:

Bir arama motoru sonuç listesini kendisine ait bir siteymiş gibi gösteren siteler DMOZ \’a eklenmez.

8- Tek Ürün Satış Siteleri:

Tek bir ürünün satışını yapan siteler eğer faydalı bilgiler ve ipuçları içermiyorsa DMOZ \’a eklenmez.

Yukarıdaki bilgiler ve kriterler doğrultusunda sitenizi gözden geçirip DMOZ \’a eklenmesi için başvuru yapabilirsiniz. Fakat sitenizin eklenmesi hiçbir zaman garanti değildir ve bu biraz da DMOZ editörlerinin doğru değerlendirmelerine bağlıdır.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

2 thoughts on “DMOZ’a Kabul Edilmeyen Siteler

  • Dmoza site adresimi göndermeye çalışıyorum İ.P ile ilgili hata veriyor.Bana sitemi göndrmede yardımcı olabilirmisiniz.
    Saygılar.

  • yusuf

    Guzel acıklma tşkler admin

Yorum Yap!

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

%d