WebMaster

DMOZ Başvuruları Donduruldu

\"DMOZSadece insan faktörü ile düzenlenen, Dünya’nın kabul görmüş en saygın açık dizin projesi DMOZ, yeni site başvurularını dondurdu.

Gönüllü editörleri ile seçkin ve özgün internet projelerini listelemeyi hedefleyen DMOZ dizini, 16 – 19 Ağustos 2010 tarihleri arasında yeni adres önerilerini (başvurularını) durdurdu. Dizin kullanıcıları bu tarihler arası yeni site öneremeyecekler.

Google ve Yahoo gibi arama motorlarının ciddiyetle izlediği bu dizin, özellikle Google tarafından önemli bir kalite belirleme unsuru sayılıyor. Bu sebepten bir çok webmaster, sitesini dmoz üzerinde listeletmeye çalışıyor.

Başvuru kabulünün durdurulması ile ilgili DMOZ tarafından yapılan açıklamada; “Dizin üzerinde bazı özelliklerin geliştirilmesine yönelik çalışma yapıldığı ve bu çalışma sırasında dizin editörleri dahil kimsenin yeni site önerip, ekleyemeyeceği bildiriliyor.”

Kaynak

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et