Web Tasarım

Web Tasarım Yönergeleri

Web sitenizin görünümü, web sitenizin başarısının önemli bir yönüdür. Şirket, ürün veya hizmetleriniz, web sitenizin görünümünü ile değerlendirilecektir. Kötü bir web tasarımı başarısızlığın önde gelen nedenlerinden birisidir. İnternette çevrimiçi milyonlarca işletme var. Birçoğu da kötü web tasarımına sahip.

Eğer gerçekten başarılı olmak istiyorsanız, profesyonel web tasarımı konusunda kendinizi eğitmek için zaman ayırmalısınız.

Web sitenizi tasarlamaya başlarken, hedefiniz; web sitenizin her sayfası için kullanabileceğiniz bir şablon oluşturmak olmalıdır. Bu tüm siteye aynı görünümü verecektir.

web tasarım
Photo by Designecologist on Pexels.com

CSS gibi en son teknikleri kullanın. İçeriği görüntülemek için CSS kullanmayı deneyin.

Ana sayfanız işletmeniz için bir vitrindir. Özellikle ziyaretçilerinize tam olarak ne sunduğunuzu bildirmeniz gerekir. Eğer potansiyel müşteriler, ürün veya hizmetlerinizi bulamıyorsa, kesinlikle o sitede gezinmek için zamanlarını israf etmezler. Diğer web sitelerinde gezinmeye devam ederler. Çünkü onlar belirli bir amaç için sitenizi ziyaret ederler. Sitenizde birşey ararlar. Sizde onlara aradıkları şeyi sağlayın.

Marka, başarınızda önemli bir rol oynacaktır. Her sayfanın sol üst köşesinde şirketinizin logosu ve sloganı mutlaka olsun. Bu ziyaretçilerinizin sitenize hatırlamasını sağlayacaktır. Bu bölüm başlıklarını renkli tablolar ile gösterebilir, menüler hazırlayabilirsiniz.

Ana sayfanıza tüm içeriği tıka basa doldurmak yerine bölümler, kategoriler oluşturun. Bu bölümler daha fazla bilgi için bir bağlantı içerebilir.

Detaylı bilgi sayfalarında, ana sayfaya bağlantı verin.

Mümkün olduğunca küçük ve en önemli unsurları, ana sayfanızda tutun.

Sayfanızın üst, sol alt veya sağ tarafında ziyaretçileriniz için gezinme bağlantıları yerleştirin. Bağlantılarınızı güzel organize etmek ve homojen bir görünüm sağlamak için tablolar kullanın.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

2 thoughts on “Web Tasarım Yönergeleri

  • SessizCrew

    Güzel yararlı bi makale gerçekten teşekkurler :)

  • Neslihan DURUSOY

    Teşekkürler Emrah Hocam. Her zaman ki gibi harika bilgiler.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et