Web Tasarım

Kişisel Web Sitesinin İçeriği Ne Olabilir?

Bir kişisel Web sayfası içinde olması gereken şeyler arasında akla ilk gelen tabii ki sizin kısa bir özgeçmişinizdir. Bu özgeçmişin bir CV şeklinde olması da gerekmez. Basit, kısa ve şirin bir özgeçmiş işinizi rahatlıkla görebilir.
Bunun dışında elde ettiğiniz başarıları ve aldığınız ödülleri sıralayabilirsiniz. Bir hobiniz varsa bunu detaylı olarak anlatabilirsiniz. Ayrıca sadece belli amaca hizmet eden bir Web sitesi hazırlayabilirsiniz, örneğin tuttuğunuz takımla ya da çok sevdiğiniz bir sanatçıyla ilgili sizin hazırladığınız bir Web sitesi olabilir.

kişisel web sitesi içeriği

Bunun dışında İnternet’in olanaklarını kullanarak oluşturacağınız Web sitesinde aşağıdakileri yapabilirsiniz:

Eserlerinizi, Web aracılığıyla yüzünü hiç görmediğiniz okurlara eriştirebilirsiniz: Yayınlanmamış ya da yayınlanma fırsatı bulamadığınız şiirleriniz ya da öyküleriniz ve hatta hatta romanınızı Web’de çok kolaylıkla yayınlayabilirsiniz. Böylece yeni okurlara seslenme olanağını elde edersiniz.

Bir iletişim ortamı yaratabilirsiniz: Örneğin lisenizin edebiyat kulübü için bir Web sitesi yapabilirsiniz. Bu sitede edebiyat kulübüne üye olan kişilerin gönderdiği her türden şiir ya da öyküyü yayınlayabilirsiniz. Böyle bir Web sitesi bir edebiyat dergisi çıkarmaktan çok daha kolay ve ucuzdur.

Kişisel bilgi: Kendinizi ve ailenizi tanıtan bir Web sitesi oldukça şirin olabilir. Böyle bir Web sitesi, sizi bulmak isteyenler için oldukça yararlı bir araç olabilir. Eski üniversite ya da lise arkadaşlarınız ya da çok eski bir sevgiliniz İnternet’te adınızı girerek kolaylıkla size erişebilirler.

İşyerinizi ve ürünlerinizi tanıtıp yeni müşteriler kazanabilirsiniz: Sahip olduğunuz küçük işyerini tanıtmak ve yeni müşterileri çekmek için bir Web sitesi hazırlayabilirsiniz. Örneğin Oltu taşından yapılmış tesbih gibi ilginç ve az bulunan şeyler üretiyorsanız, bu ürününüzü bir Web sitesinde duyurup yeni ve potansiyel müşterileri çekebilirsiniz.

Özel ilgilerinizi ve hobilerinizi tanıtabilirsiniz: Kendinize ait bir özel ilgiyi Web’de oluşturacağınız bir sitede tanıtabilirsiniz. Örneğin Bonzai yetiştirmek gibi çok özel ve az bulunan hobiniz varsa bunu Web’de tanıtabilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

One thought on “Kişisel Web Sitesinin İçeriği Ne Olabilir?

  • Cihan Durdu

    Kişisel web sayfası açmayı düşünen arkadaşlar varsa web sitesi örnekleri sitesinden şablonlara bakabilir gayet güzel şablonlar var üstelik  ücretsiz. Link :  www.websitesiornekleri.com

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et