Flash

Rectangle Tool ile Dikdörtgen Çizmek

\"rectangleDikdörtgen ve kare çizimleri oluşturmak için kullanılır. Ayrıca köşeleri yuvarlatılmış amorf çizimler oluşturmak için de kullanılır. Flash için kısayol tuşu \’dir.

Rectangle aracını seçtikten sonra Properties panelinde RECTANGLE OPTIONS alt paneli açılacaktır. Bu panelde yer alan köşe yuvarlatma değerlerini pixel cinsinden girebilirsiniz.

\"rectangle

Panelde göreceğiniz üzere bir skala bulunmaktadır. Bu skala ile her bir köşe için yuvarlatma değerini eşit değerler ile dağıtabilirsiniz. Skalanın çalışabilmesi için sol tarafta bulunan zincir ikonunun kapalı halde olması gerekmektedir. Böylece her bir açı değeri birbirine bağlı ve sabit değer ile ölçülendirilir.

Aşağıda sırası ile -10°, 0° ve 10° dereceleri için birer dikdörtgen çizimi görüntülenmektedir.

\"flash

NOT: Tam kare çizmek için klavyeden SHIFT tuşuna basılı tutarak dikdörtgen çizebilirsiniz. Böylelikle her bir kenar uzunluğu eşit olacaktır.

Eğer köşeleri birbirinden farklı olan tanımsız bir şekil çizmek istiyorsanız zincir ikonuna bir kere tıklayın ve zinciri kırın. Böylece her bir köşe için ayrı ayrı değer girilmesine izin vermiş olacaksınız.

Aşağıdaki şekli örnek olarak inceleyin:

\"flash

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin