Flash

Flash Programı ve Oyunlar

\"Flash\"Flash web animasyon programıdır. Bu program sayesinde birçok oyun programlanabilmektedir. Çeşitli resimleri, çizimleri bu program sayesinde istediğimiz zamanda hareket ettirerek, istediğimiz sesleri yükleyerek çeşitli oyunlar ve animasyonlar yapabiliriz. Aynı zamanda bu program ile internet üzerinde çeşitli hareketli reklamlar yapılabilmektedir.

Flash oyun ise internet üzerinden oynayabileceğimiz basit internet oyunlarıdır. Günümüzde birçok internet sitesinde flash oyun bulunur.

Bu sitelere örnek olarak kral oyun sitesini verebiliriz. Bu sitede birçok bedava oyun bulunmaktadır. Zekâ oyunlarından çocuk oyunlarına birçok kategoride oyun vardır. Yani günümüzde oyun sitelerinin çoğunluğunda flash oyun bulunmaktadır.

Oyun programlayanların flash programını tercih etmelerinin en önemli nedeni, programın çok basit olması ve çok kısa zamanda oyunların programlanabilmesidir. Aynı zamanda çok düşük maliyetlerle oyunlar üretilebilmektedir. Bu program sayesinde amatör bilgisayar kullanıcıları bile oyun programlayabilir. Bu özelliklerinden dolayı da bu program ile yazılmış binlerce oyun internet sitelerinde bulunmaktadır.

Flash oyunlarının bir başka özelliği de düşük dosya boyutuna sahip olmalarıdır. Bu sayede kendi usb belleğimize bile yüzlerce oyun yükleyebilir, bu oyunları istediğimiz bilgisayarda oynayabilir, arkadaşlarımızla paylaşabiliriz. Boyutlarının küçük olması nedeni ile e-posta ile çok kısa zamanda istediğimiz kişiye gönderebiliriz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et