Teknoloji

Xiaomi, KVK ile Anlaşma Yaparak Garanti Çeşitliliğini Arttırdı

Pek çok Xiaomi kullanıcısının ve Xiaomi kullanıcısı olmayı düşünen kişilerin aklında en büyük sorulardan bir tanesi cihazların garantisi idi. Xiaomi, Delta Garanti ile ürünlerini Türkiye pazarında satışa çıkarmıştı. Yoğun talep üzerine firma, model olarak değil farklı garanti firmalarına ait seçeneklerin de sunulması gerektiği kanaatine vararak KVK ile de anlaşma yaptı.

Bugüne kadar satılan Xiaomi markalı telefonların servis işlemleri Delta firması tarafından yapılıyordu. Artık başka bir firma ile daha çalışarak herkes için daha olumlu bir sonuç doğuracağını düşünerek KVK ile de anlaşma yapıldı ve artık dileyen tüketiciler KVK Yetkili Servisleri garantili olarak Xiaomi modellerini alabilecekler. Ancak KVK ve Delta arasında bir miktar maliyet farkı var ve bu fark fiyatlara yansıdı.

KVK Garantili Mi6 : 2.129 TL

Delta Garantili Mi 6 : 1.965 TL

KVK ile Delta garanti arasında telefon bazında yaklaşık 165 TL fiyat farkı var.

Başlangıç olarak Xiaomi Mi6 modelinde KVK ve Delta servis olmak üzere iki seçenek mevcut. Diğer modellerin ise gelen talebe göre şekilleneceği bildirildi.

KVK daha çok ilde faaliyet gösterse de fiyat farkından dolayı tüketiciler için Delta Garanti tercih sebebi olabilir. Karar sizin!

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et