Teknoloji

Teknoloji ve Müzik

\"Beamz\"Teknoloji her alanda olduğu gibi müzik alanında da kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Bunun en belirgin örneği Beamz denilen lazer ışınlı bir alet. Beamz’ı müzik aleti olarak tanımlamak doğru olur mu bilemiyorum.

Beamz denilen aletin üzerinde 6 adet lazer tel bulunuyor. Elinizle bu lazer ışınlarını kestiğiniz zaman lazer ışını çıkaran gözler birbirini göremeyeceği için uyarı sesi çıkarıyor.Bu uyarı sesleri bir müzik aletinin çıkardığı seslerin aynısı olduğundan dolayı çeşitli el ve parmak hareketleri ile çok rahat bir şekilde, org veya piyona çalıyormuş gibi müzik yapabiliyorsunuz.

Bu aletin kullanması oldukça basit olduğundan dolayı müzikten anlamayan kişiler bile Beamz ile çok rahat bir şekilde müzik yapabilirler.

Son zamanlarda bu aleti sanatçılar da konserlerinde kullanmaya başlamışlardır. Şuan seri üretim olarak piyasaya sürülmüş olan bu müzik aleti farklı çeşitleri ve uygun fiyatları ile çok rağbet görecek gibi.

Ne diyelim Teknoloji sağ olsun…

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et