Teknoloji

Her İşe Yarayan Ucuz Dizüstü Bilgisayar

\"dizustu

Ucuz kelimesini gördüğümüzde, illa ki tamamen giriş seviyesi bileşenlerden oluşması gerekmiyor. Piyasadaki standart dizüstü bilgisayarlara baktığımızda, ucuz ama etkili cihazlarla karşılaşabiliyoruz.

[to_like]İşin ucuz tarafına baktığımızda, AMD işlemcilerin iyi iş çıkardığını görüyoruz. AMD işlemcili dizüstü bilgisayarlar, intelli modellere göre daha ucuz bir çıkış noktası olacaktır. Hali hazırda günümüz işlemcilerinin işlem güçleri neredeyse her şeyi yapmayı mümkün kılıyorken, AMD ile aynı zamanda ucuzluk tarafını da yakalayabiliyorsunuz. Tabii sadece işlemcinin ucuz olmasıyla da bitmiyor iş. Intel\’in işlemcilerinin içerisinde yer alan grafik çipleri, firma için yeni sayılabilecek bir teknoloji olduğu için çok  da iyi performans sağlayamıyor. Bu konuda AMD daha başarılı. Aynı zamanda ekran kartı da üreten bir firma olduğunu es geçmemek gerek. Bu sebepten dolayı AMD’nin işlemci içerisine yerleştirdiği grafik çipleri rakibine oranla daha iyi performans sağlayarak, ekstra bir grafik kartına olan ihtiyacı da düşürüyor. Yani bu durumda grafik çipinden de (tabiri caizse) yırtmış oluyorsunuz. Bu da, fiyatın düşmesine rağmen oyun oynama tarafından çok da taviz vermemeniz anlamına geliyor.

[/to_like]

 

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın