Sosyal MedyaTeknoloji

SMS Tarihe Karışıyor

\"smsTeknoloji\’nin hızlı ilerleyişi günümüze kadar çok kullanılan cep telefonundan mesaj gönderme alışkanlıklarını da tamamiyle değiştiriyor. Çünkü SMS yerini mobil uygulamalara bırakıyor. 3G ve akıllı telefon kullanıcıları artık SMS kullanmamaya başladı ve operatör şirketleri avantajlı SMS paketleriyle kullanıcıları çekmeye çalışıyor. Fakat görünen o ki akıllı cep telefonu kullanıcıları, Facebook, Twitter ve WhatsApp gibi mobil uygulamaları daha çok tercih etmeye başladı.

Teknolojik araştırmalar yapan bir şirket, WhatsApp gibi uygulamaların artmasıyla internet üzerinden anlık konuşma sektörü\’nün 54 milyar dolarlık bir piyasaya beklentisinin olduğunu belirtti.

Operatör şirketlerinin SMS kazançları ise yarı yarıya geriledi.

Operatörlerin üzerinde düşündükleri diğer bir konu ise WhatsApp gibi uygulamaların fazla bir internet kotası gerektirmemesi. 250 MB\’lik internet paketi kullanan bir kişi 1 ay boyunca WhatsApp üzerinden rahatlıkla iletişim kurabiliyor.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et