En İyi Mesajlaşma Uygulaması Whatsapp

WHATSAPP indirAkıllı telefonlar piyasaya çıkıp bu kadar yaygınlaşmadan önce telefon kullanıcılarına ücretsiz mesajlaşma sağlayan bir program indirme şansı getirildi. Çok sınırlı telefon modellerinde kullanılabilen bu uygulama ile insanlar ücretsiz mesajlaşmaya başladılar. Önceden 10.000 sms paketleri içeren tarifeleri tarihe karıştıracak bu gelişme Whatsapp programı sayesinde oldu.

Benim de ilk telefonum Nokia markasının çok yaygın satılan bir modeli idi. Whatsapp’ı destekliyordu ama telefonumun eskimesinden dolayı Whatsapp’ı kullanamamaya başladım. Daha sonra telefonumu değiştirince yaptığım ilk iş paralı olmasına rağmen Whatsapp indirmek oldu. Çünkü Whatsapp’ın bunu hak edecek kadar iyi bir program olduğunu biliyordum.

Birkaç ay sonra aynı Whatsapp gibi ücretsiz mesajlaşma hizmeti veren birçok program piyasaya sürüldü. Bunların hepsini indirdim. Ama Whatsapp kadar randıman alamadım. Ya mesajlar çok geç geldi ya konuşma ortasında program tıkandı. Ya da arkadaşımın bana attığı bir mesaj ertesi gün yeni mesajmış gibi geldi. Ve ilk bilinen Whatsapp olduğu için en çok kullanıcı yine bu programda. O nedenle en iyi mesajlaşma programı olarak Whatsapp’ın üstüne tanımıyorum. Whatsapp da bazen hatalar verse de bu çok nadir olduğu için yine affedilebilir görüyorum.

Diğer bazı programlar ücretsiz aramayı veya görüntülü konuşmayı da destekliyor. Ama Whatsapp sadece mesajlaşmak üstüne bir sistem geliştirdiği için en az hatayla çalışıyor bu da onu diğerlerinden ayırıyor. Ayrıca hala akıllı telefon kullanmayan ama Whatsapp kullanan insanlar var. Çünkü diğer mesajlaşma programları sadece akıllı telefonları desteklerken Whatsapp en eski model telefonlarda bile kullanılabiliyor.

Yapmanız gereken tek şey telefonunuzun marketine girip Whatsapp’ı indirerek ücretsiz mesajlaşmaya başlamak. Hem de verdiği ek destekler sayesinde mesaj attığınız kişinin bunu görüp görmediğini en son ne zaman online olduğunu görebildiğiniz için daha sağlıklı bir iletişim sağlayabiliyorsunuz.

Whatsapp messenger indirmek için tıklayınız

whatsapp-messenger

Eşleştirilen İçeriklere Göz Atın