Teknoloji

Projeksiyon Aşırı Isınma Uyarısı

\"projeksiyonArtık okullarda birçok sınıfta projeksiyon kullanılıyor. Bu şekilde sunumlar ile dersler, öğretmenler tarafından daha rahat işleniyor ve verimli geçiyor. Fakat projeksiyonun zamanla kullanımı sonrasında aşırı ısınma uyarısı alınıyor. Bu konuda öğretmenler veya projeksiyon sahipleri ne yapacaklarını bilemiyor. \”Teknik servisemi götürmem gerekiyor\” diye kara kara düşünüyor. Halbuki servise hiç gerek yok. Yapmanız gereken işlem çok basit. Ayrıca projeksiyonu sökmenize de gerek yok. Uzaktan kumandanın pilini değiştirebilen herkes, projeksiyonun filtresini çıkarıp tozunu aldıktan sonra tekrar yerine yerleştirebilir.

Muhtemelen projeksiyon lensinin (gözünün) üst tarafındaki filtre yuvasından çekilerek çıkartılır, temizlendikten sonra tekrar yerine yerleştirilir. İşte bu kadar.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et