Teknoloji

PC’ye Alternatif: JooJoo

joojoo-hd

JooJoo adı verilen ürün, gayet başarılı ve kullanışlı bir görüntü çiziyor. 12,1″ büyüklüğünde 1366 x 768 çözünürlüklü bir ekrana sahip olan JooJoo, bir adet usb girişi ile güç kaynağı ve mikrofon/kulaklık kullanımı için girişlere sahip.

“İnternet Tablet” sınıfının en yeni üyesi olan JooJoo tamamen dokunmatik bir arayüze sahip ve üzerindeki tek tuş, açıp kapatmaya yarayan bir power düğmesi.

9 sn. gibi küçük bir sürede açılması ile sabırsız kullanıcıların ilgisini çekiyor.

JooJoo ile internette gezmek Full HD kalitesi ile filmler ve videolar izlemek mümkün. Ayrıca bluetooth desteklemektedir. Fakat 3G teknolojisini desteklememesi bir eksiklik olarak görülüyor.

Üzerindeki popüler uygulamalar ve servisler ise kullanıma hazır bir şekilde geliyor. Bu uygulamalara tek tuşla dokunmanın keyfi hoş olsa gerek.

Basit arayüzü ve şık tasarıma sahip JooJoo’nun fiyatı ise 499$.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

2 thoughts on “PC’ye Alternatif: JooJoo

  • Talat

    Türkiye’de tutulacağını sanmıyorum, ama hakikaten bende olmasını isterdim. Süper bir şey.

  • Gökhan

    Diz üstü bilgisayarlar gibi açılır kapanır ekranı olsaydı sanırım daha kullanışlı olurdu.Düşünsenize bu cihazda film izlemeye kalktığınızda cihazı bir yere dayamanız gerekecek (Film izlerken dayadığınız yerden kayıp düşme ihtimali de var).

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et