Teknoloji

Galaxy S3, iPhone 5S ‘ten Daha Başarılı

Apple son ürünleri olan iPhone 5S ve iPhone 5C üzerinde dokunmatik testler yapılarak, bu cihazların dokunmatik isabeti konusunda Galaxy S3 ‘e göre daha başarısız olduğu tespit edildi. Test sadece Galaxy S3, iPhone 5S ve iPhone 5C üzerinde yapıldı.

OptoFidelity adlı test ve ölçüm firması, kendi geliştirdiği bir ölçüm aracı ile iPhone 5C, iPhone 5S ve Samsung Galaxy S3’ün dokunmatik hassaslığının ne derece başarılı olduğunu test etti. Cihaz, bunun için ekran üzerindeki belirli koordinatlara üzerindeki “robot” parmakla dokunuyor. Ardından telefonun sağladığı koordinatlarla gerçek koordinatlar karşılaştırılarak dokunmanın ne kadar isabetli olduğunu hesaplanıyor.

dokunmatik test

Araştırmanın sonucuna göre iPhone 5S ve iPhone 5C’nin dokunmatik algılama isabeti, bilhassa ekranın üst kısımlarında düşüyor. Galaxy S3, ekranın ortalarında oldukça isabetliyken, kenarlarda iyi isabet oranını kaybediyor.

Üç cihazdaki sanal klavyenin isabetine de değinen OptoFidelity, Galaxy S3’ün yazı yazmada çok daha isabetli olduğunu ortaya çıkarmış. Şirkete göre özellikle ekranın kenarlarında bulunan harflerde Galaxy S3 daha başarılı.

Kaynak

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et