Otomatik Saat Ayarlı Telefonlar için Yaz Saati Uyarısı

Türkiye’de gün ışığından daha fazla faydalanmak için ilk kez bu yıl yaz saati uygulamasına devam kararı almıştı. Normal şartlarda 30 Ekim pazar günü kış saati uygulamasına geçilecekti fakat alınan karar nedeniyle otomatik saat ayarlı akıllı telefonlar karmaşaya neden olmaması için cep telefonu kullanıcıların dikkat etmesi gerekiyor.

cep telefonu

7 Eylül 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile gün ışığından daha fazla yararlanmak için ülke çağında 27 Mart Pazar günü saat 03.00’dan itibaren bir saat ileri alınmak suretiyle başlatılan yaz saati uygulamasının sürdürülmesi kararlaştırılmıştı.

Buna göre 30 Ekim’den itibaren Türkiye’nin yeni evrensel saat dilimi UTC+2 yerine UTC+3 oldu.

Akıllı telefon kullanıcıları otomatik saat ayarlı ise telefonlarının saat ayarlamasını düzenlemesi gerekiyor.

Altyapı ve sistemlerde hatalı saat değişikliği nedeniyle mağduriyet yaşanmaması için tüm tedbirleri alması istenen operatörler, abonelerini ve tüketicilerini telefonlarında otomatik saat değişikliğine karşı uyaracak.

Türkiye’de kış saati uygulamasına geçilmemesi nedeniyle akıllı telefonların otomatik saat ayarlarının iptal edilmesi oluşabilecek sorunları en aza indirecek.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

One thought on “Otomatik Saat Ayarlı Telefonlar için Yaz Saati Uyarısı

  • 12 Ocak 2017 tarihinde, saat 14:09
    Permalink

    Emrah Hocam çok güzel bir şey olmuş.Ama çok büyük tedbirler alınmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: