22 Eylül 2023
Teknoloji

İnceleme: Nokia Lumia 820

\"lumiaLumia 920 ile dikkatleri üzerine çeken Nokia, daha ufak ve bütçe dostu bir seçenek arayanlar için Lumia 820’yi satışa sundu. Şuan ki piyasa fiyatı ise 1250TL.

Ürünün özelliklerine hızlıca göz atmak gerekirse; 4,3 inç ClearBlack ekran, değiştirilebilir kablosuz şarj kapağı, microSD hafıza ve değiştirilebilir pil dikkat çekiyor. Nokia Lumia 820, mütevazı görünse de dikkatli bakılınca Nokia’nın bazı ilginç tasarım tercihleri yaptığını göreceksiniz. Çıkarılabilir polikarbon kasanın altında hem çok sağlam hem de çok renkli görünen iç kısım yer alıyor. Lumia 800’deki insanın eline batan keskin köşeler bu telefonda bulunmuyor. Her ne kadar Lumia 920 kadar olmasa da bu ufak cüssenin şaşırtıcı ağırlığı hemen hissediliyor. 160 gram ağırlığıyla 180 gramlık Lumia 920’den daha hafif olabilir ama Lumia 800 ve iPhone 5’ten daha ağır.

Lumia 800 ve Lumia 920’nin ekranlarında yumuşak köşeler varken Lumia 820’de Lumia 900’e benzer düz AMOLED ekran kullanılmış. Ekranla telefonun kenarları arasında açıklık yok. Düz ekran olduğu için toz veya kir toplamıyor. Telefonun ön kısmında kamera var ve bildik Windows Phone kapasitif donanım tuşları yer alıyor.

Nokia alışıldık tasarım anlayışına uygun olarak sol tarafı boş bırakırken, açma- kapama, ses ve kamera tuşlarını sağ tarafa yerleştirmiş. Tuşlar sağlam görünüyor, hiç oynama yok. Telefonun üst kısmında 3,5 mm kulaklık girişi bulunurken alt kısma micro USB girişi ve hoparlör yerleştirilmiş.

Telefonun arka kısmında 8 MP kamera bulunuyor. Eğer kablosuz şarj kapağını tercih ettiyseniz kamera kapağın arkasında kalıyor. Diğer Windows Phone 8 telefonların çoğunda kart kızağı kullanılırken, bu telefonda bir “tak ve kitle” mekanizması kullanılmış. Kapağı çıkarınca microSD, Micro SIM girişleri ve değiştirilebilir pille karşılaşıyoruz.

Snapdragon™ S4 işlemci, 8,1 Saat Konuşma süresi, 360 Saat Bekleme süresi (3G), 61 Saat en fazla müzik çalma süresi ile bir bakışta Nokia Lumia 820 ile yeniden keşfedin.

\"Nokia-Lumia-820-hero-1\"

 

\"Nokia-Lumia-820-jpg\"

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın