Teknoloji

LG G3 Mavi Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

Açılırken Sürekli Mavi Ekrana düşen LG G3 Mavi Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

LG G3 kullanıcısıyım ve bugün karşılaştım bu sorunla. Bu sorun başıma gelince hemen araştırma yaparak sorunu buldum ve çözdüm.

Eğer akıllı telefonunuz açılıyor ve LG logosu ekranda belirip mavi ekran geliyor ve açılmıyorsa tam olarak aynı sorunla karşı karşıyasınız demektir.

Bu yazımda mavi ekrana düşme sorunun nasıl giderileceği ve hatanın nerede yapıldığını anlatmaya çalışacağım.

Aslında sorunun kaynağı tek bir donanım ve belli. LG G3 cihazında işlemcinin ısıyı dağıtabileceği bir yer yok. Yani soğutucu kullanılmamış. Örneğin; iPhone, Sony, samsung vs. marka cihazlarda işlemcinin ısıyı dağıtabilmesi için soğutucu kullanılmış. Bu bütün cihazlarda böyledir. Soğutucu koyarsın ki işlemci ısıyı yayabilsin ve şişme, RAM’in kuruması gibi hatalar vermesin. Aslında LG G4 de var ama LG, G3’lere bunu koymamış. Bundan dolayı işlemcide onarılmaz hatalar bırakıyor ve bunu servise götürdüğünüzde kişisel hata deyip iade çıkıyorlar.

LG G3 Mavi Ekran

LG G3 Mavi Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

YÖNTEM 1:

Cihazınız hala garanti kapsamında ise LG yetkili servisine götürün. Garantisi devam ettiği için servis, anakart sorunu olduğunu söyleyeceklerdir. Hatta değişim kararı verebilirler. Bu durumda 0850-811-6543 nolu LG değişim hattından da süreci takip edebilirsiniz.

YÖNTEM 2:

LG G3 Mavi Ekran Sorunu

Sorunun işlemcinin soğutma sisteminin olmamasından kaynaklı yani cihazların fabrikasyon mühendislik hatası olduğunu söylemiştim. Bu durumda telefonunuzu yukarıdaki görselde olduğu gibi sökmenizi ve anakartı çıkartmanızı isteyeceğim. Sonrasında işlemcinin olduğu alanı fön makinesi ile ısıtın. Sonrasında işlemci üstüne “Soğutucu Ped” koyun ve telefonu tekrar birleştirerek eski konumuna geri getirin. Telefonunuzu açın. Çalıştığını göreceksiniz. Fakat bunun geçici bir çözüm olduğu çoğu platformda belirtiliyor.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et