Eğitim

Ulusal Çizgi Film Karakter Tasarımı Yarışması

Antalya ili Kaş Kaymakamlığının,  06 şubat-08 Nisan 2017 tarihleri arasında Türkiye geneli resmi özel tüm ortaokul,  lise ve dengi okul öğrencilerine yönelik,  öğrencilerin;  bilim ve uzay konusunda ilgi ve farkındalığını arttırmak,  bireylerde estetik algının gelişmesini desteklemek,  çizgi film kültürünün ülkemizde yaygınlaşmasını sağlamak ve bu alanda çalışma yapan bireyleri desteklemek amacıyla Bilim ve Uzay konulu “Ulusal Çizgi Film Karakter Tasarımı Yarışması”  düzenleneceği duyuruldu.

YARIŞMANIN AMACI

Mayıs ayında gerçekleşecek olan “1st Kay The Cartoon Mal international Cartoon Festival” (çizgi film festivali)  kapsamanda gerçekleşecek etkinliklerden birisidir. Kaş Kaymakamlığı ve The Cartoon Mill (Çizgi Film Değirmeni)  işbirliği ile düzenlenen Bilim ve Uzay Temalı çizgi film karakteri tasarımı yarışmasıdır.

Bilim ve Uzay temalı çizgi film karakteri tasarım yarışması. Türkiye’de Bilim ve Uzay konusunda ilgi ve farkındalığı arttırmak, bireylerde estetik algının gelişmesini desteklemek,  çizgi film kültürünün ülkemizde yaygınlaşmasını sağlamak,  bu alanda çalışma yapan bireyleri desteklemek amacıyla düzenlenmektedir.

TEKNİK

A3 ebadındaki tüm kağıtlara,  serbest malzeme ile çalışabilirsiniz.

YARIŞMANIN KAPSAMI

Türkiye’de öğrenim gören tüm ortaokul ve lise öğrencilerine açıktır.

SON BAŞVURU TARİHİ

08 Nisan 2017

YARIŞMA SONUÇ TARİHİ

15 Nisan 2017

KATILIM ŞARTLARI

  1. 1 adet bilim ve uzay temalı çizgi film karakter tasarımınız ile yarışmaya katılabilirsiniz.
  2. Çalışmanızı anlatan bir metin ve iletişim bilgilerinizi eserinizle birlikte gönderiniz.
  3. Okul yönetimi birden fazla öğrencinin katılımını gerçekleştiriyorsa, çalışmaları ayrı ayrı dosyalar halinde, aynı kargo ile gönderebilirler.

BAŞVURU NEREYE VE NASIL YAPILACAK
Posta veya kargo yolu ile THE CARTOON MİLL, Sahilkılınçlı Köyü – Kaş/ ANTALYA adresine gönderebilirsiniz.

DEĞERLENDİRME KURULU

The Cartoon Mill tarafından ilk 10’a giren çalışmalar seçilecek ve ardından ilk 10’a giren çalışmalar The Cartoon Mill Facebook sayfasından açık oylamaya sunularak en fazla beğeni alan kişiler 1. 2. ve 3. olarak oylama ile ilan edilecektir.

ÖDÜL TÖRENİ VE ÖDÜLLER

  1. Celestron CL 22065 Astromaster 102Az Teleskop
  2. Celestron 21037 Powerseeker 70Eq Teleskop
  3. Celestron 21041 Powerseeker 60Az Teleskop

Ödül kazananlar 1 öğretmeni ile birlikte The Cartoon Mill’de 1 gün konaklama ve eğitimden faydalanabilecekler.
Ödül töreni Mayıs ayında “1st Kaş The Cartoon Mill international Cartoon festival” The Cartoon Mill’de gerçekleşecektir.

İlk 10’a giren çalışmalar The Cartoon Mill’de festival boyunca sergilenecektir. Dileyen katılımcı festival sonunda çalışmalarını tekrar teslim alabilirler.

İletişim 0(242)836 10 04 (Dahili 31)

E-posta: kas@kas.gov.tr

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et