LG G3 Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır

Akıllı cep telefonlarında telefon numaraları SIM karta değil de daha çok telefona kaydediliyor. SIM karta kaydetme seçeneği de var fakat telefonun özellikleri geniş olunca pek ihtiyaç duymuyoruz. Ancak telefon hafızasına numara yedeklemek güvenli olmayabiliyor. Bu nedenle Android telefonlarda en güvenli rehber saklama yöntemi veya rehber yedekleme işleminin nasıl yapılacağını öğrenelim. Bunun için kendi cep telefonum LG G3 rehber yedekleme için örnek vereceğim.

LG G3 Rehber Yedekleme

Android cep telefonu rehber yedekleme işlemi için öncelikle telefonumuzun rehberini açıyoruz ve seçenekler (sağ üst köşedeki üç nokta simgesi) tuşuna basarak seçeneklere göz atıyoruz. Açılan seçeneklerden Kişileri yönet seçeneğine tıklıyoruz:

LG G3 rehber yedekleme

Açılan seçeneklerden İçe/Dışa aktar seçeneğini seçiyoruz:

LG G3 rehber yedekleme

Bu seçeneği seçtikten sonra telefonunuz size yedeklemeyi nereye yapacağını ya da cihaza geri yüklemek istediğiniz yedek dosyasının nerede olduğunu soracak. Uygun seçimi yapın:

LG G3 rehber yedekleme

İşlem başlayacak. Yedekleme yaptıysanız, seçtiğiniz dizinde tüm rehberiniz tek bir dosyaya yedeklenmiş olacak. İsterseniz o dosyayı bilgisayarınıza kopyalayabilirsiniz. İşte bu kadar!

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: