Teknoloji

Kinect Teknolojisi

\"kinectMicrosoft’un son buluşu Kinect, Xbox 360 ile birlikte hayatımıza girdi. Vücut sensörlü bu teknoloji ile kendi hareketleriniz sayesinde ekrandaki karakteri yönetebiliyorsunuz.

Geçen yıl piyasaya sürülen kinect teknolojisi, sanıldığından çok daha fazlasını barındırıyor.

Yalnızca kullanıcılar değil, bilimadamları da bu teknolojiyi yakından takip ediyor. Araştırmacılar kinect sensörlerinin, televizyon kamera sistemlerine yakınlığını belirtiyor. Kinect sensörleri bu sayede gece gündüz çalışıyor. Berlin üniversitesi medical bilim araştırmacıları da bu yeni aygıtı heyecanla takip edenlerden… kinect\’e uygulanan tüm sensör sistemi günümüzde hastanelerde kullanılan bilgisayar teknolojisinden hem daha ileri hem de çok daha hesaplı. Çünkü kinect sadece 170 euro \’ya mal oluyor. Otopsi yapan doktor ellerini bilgisayara sürmeden kinect teknolojisi sayesinde bilgisayarda istediği işlemi yapabiliyor. Doktor, ellerini hareket ettirerek görüntüyü büyütüp küçültebilir aşağı yukarı hareket ettirerek istediği konuma getirebilir. İki elini kullanarak tıpkı iphone\’daki gibi görüntüyü yakınlaştırabilir.

Kinect teknolojisi sadece ev kullanıcıları için değil tıp dünyasının da vazgeçilmezi olacak.

kinect teknolojisi

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et