Teknoloji

iPhone 6 mı Geliyor?

\"iphoneApple beklenen ürünü iPhone 5 \’i satışa sundu fakat hemen ardından iPhone 6 \’ya hazırlık yaptığı duyumları alındı. Yabancı bir teknoloji sitesinin verdiği habere göre iPhone 6 ve iOS 7 geleceğini duyurdu. Buna göre yazılımcılar, iPhone uygulamaları kullanıcı kayıtlarında, denemeleri süren iPhone 6’nın ve iOS 7’nin izini buldu. Bu izlere göre Apple’ın iPhone 6.1 adında bir prototip denediğini ve cihazın henüz piyasaya sürülmeyen iOS 7 işletim sistemiyle çalıştığını belirtti. Apple\’ın ayrıca yeni cihazı 2013 ortalarında piyasaya süreceği söylense de bu kadar hızlı bir atak beklemiyorum doğrusu. iPhone 5 daha piyasaya yerleşmeden, denenmeden başarısız bir girişim olacağı düşüncesindeyim.

Apple’ın Eylül 2012’de piyasaya sürdüğü iPhone 5, ‘selefi’ iPhone 4S’e göre geniş ekranı ile daha ince, daha hafif ve yeni çipiyle iki kat hızlı olmasıyla öne çıkıyor.

Her yıl haziran ayında düzenlenen San Francisco’daki Dünya Yazılım Geliştiriciler Konferansı\’nda önemli yenilikleri duyuran Apple, bakalım iPhone 6 ile ilgili bir sürpriz yapacak mı? Bunun için haziran ayını bekleyeceğiz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et