Teknoloji

Günümüz Teknoloji Dünyası

\"teknoloji20. yüzyıl, her alanda büyük teknolojik gelişmelerin yaşandığı bir çağ olarak kapandı. 2000\’li yıllarda bu teknolojik gelişmelerin inanılmaz derecede süratlendiği bir zaman dilimi.

Geçen yüzyılın insanlığa sunduğu en büyük imkan ise bilgi teknolojileri ve bilgisayar dünyasında yaşanan gelişmeler dersek abartmış olmayız. Silahlı savaşların, yerlerini ekonomik savaşların temelini oluşturan bilgi ve teknoloji savaşlarına bıraktığı günümüz teknoloji dünyasında bilgi teknolojilerinin en etkin şekilde kullanımı, gelecekte gücü kimlerin elinde bulunduracağını da belirleyecek. Bir zamanlar \”insanların, evlerinde bilgisayar bulundurması için hiçbir sebebin olmayacağı ve bu sebeple bu aletin çok satmayacağı\” kehanetinde bulunanların bugünkü gelinen noktayı görebilmelerini isterdim.

Bugün artık bilgisayarlar konuştuğumuz cep telefonlarından kimlik bilgilerimizie, milyonlarca ticari muhasebe işlerinden elektronik ticarete, banka hesap işlerinden günlük ofis işlerine ve birçok alana kadar hayatımızı kapsamış durumda, teknoloji.

Kapsama alanı gn geçtikçe genişlemeye devam eden bilgisayar dünyasını ve fonksiyonlarını artık her kullanıcının en azından temel yönleriyle bilmesi gerekiyor. Teknolojiyi yakından takip ederek genel kültür düzeyimizin artması gerekiyor. Ben de bu sitede olabildiğince sizlere faydalı olma amacındayım. Sağlıcakla kalın!

\"elektronik

 

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et