Teknoloji

Kinect Hayatımızın Her Alanına Girecek

\"xbox\"

Kinect teknolojisi hakkında daha önce burada bilgi paylaşmıştım. Kinect teknolojisi herhangi bir aksesuara ihtiyaç duyulmaksızın vücut hareketlerini algılayıp ekrana aktaran bir cihaz.

Şimdilerde kinect ile ilgili Microsoft bir kampanya başlatmış. Yakın gelecekte farklı birçok alan da karşımıza çıkacağını öngören Microsoft, bunun için bir adım attı ve başta Windows olmak üzere, Kinect\’i hayatımızın her alanına yaymayı hedefleyen bir kampyanya başlattı.

Kinect\’in potansiyeli gözardı edilemeyecek olursa bu gayet akıllıca bir kampanya olmuş. Çünkü bu kampanya ile 10 yazılım geliştiricisine 20.000 $ maaş bağlamayı planlayan Microsoft, en yaratıcı Kinect uygulamasının ortaya çıkmasını bekliyor.

Kinect ile oyun alışkanlıkları da değişiyor. Uzmanlara göre Kinect teknolojisinin kullanım ağı genişleyecek. Windows\’un yanı sıra artık televizyonları dahi uzaktan kumandayla kontrol etmek yerine Kinect teknolojisini kullanacağız ve bu şekilde herhangi bir aksesuar kullanmaksızın TV kontrolü elimizde olacak.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın

%d blogcu bunu beğendi: