Teknoloji

Gelecek Teknolojilerde Neler Olacak! – Tabletler

\"tabletBulanca olarak 2013 yılının teknolojide etkilerini akıllı telefonlar için neler olacağını söylemiştik.

Bu yazımızda Tablet platformundaki savaşı gözlemleyeceğiz.

TABLETLERDE FİYAT/PERFORMANS SAVAŞI

Apple’nin iPad Mini ile tablet piyasasındaki küçülme savaşı Amazon’un Kindle HD’si Nexus’un 7’si ile verilen en büyük mücadele tablet piyasasındaki alevlendirmeyi hareketlendiriyor.

PERFORMANS ARTIYOR FİYAT DÜŞÜYOR

Artan saat frekans hızları daha kaliteli ekranlar üç firma arasında kullanıcıların hangisini satın alacağı konusunda kararsız kılmış durumda.  7\” tabletlerde 3 büyük firma savaş halinde olacak gibi görünüyor. Apple, Google ve Ülkemizde hizmeti ve pazarı olmamasına rağmen Amazon!

Amazon’un Kindle HD’si Android tabanlı olmasına rağmen Play Store’e erişim pek mümkün görünmüyor. Fakat bu donanımsal anlamda kötü olduğu anlamına gelimiyor.

Google’da Asus iş birliği ile piyasaya sürdüğü NEXUS7 tableti ile ortalığı kasıp kavuracak şuan için en büyük rakibi ise Apple’ın iPad Mini’si

10\” DE KIRAN KIRANA

10 inc tabletlerde yine üç büyük firma daha gözümüze çarpıyor. Bunların hedefi ise Apple’nin iPad4’ü için yeni bir rakip yaratma çabasındalar. Yine başrolde Google’nin yanı sıra Microsoft’da gözümüze çarpıyor.

Microsoft Surface adındaki yeni tasarımı ile hem Tablet hem Dizüstü Bilgisayar modelini kullanıcılara sundu. Uzun zaman sonra atağı geç tamamlayan Windows’un bu kumarı başarılı olmuşa benizyor.

Google’nin Nexus’u 10 inc tabletlerde Apple’a meydan okuyor. Daha kaliteli ekran ve işlemci performansı ile Nexus piyasayı bakalım nasıl etkileyecek.

Apple cephesi için iPad4 ’deki jenerasyonları rakiplerine oranla zorlu geçecek. Bakalım bu mücadeleden 2013’de kim galip çıkacak?

\"Apple

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et