Ürün inceleme: HTC ONE

Dünyada her dakikada doğan çocuk sayısından daha fazla akıllı telefon satıldığı bu dünyada akıllı telefon üreten firmalar adeta yarış içerisinde. Son zamanlarda isminden oldukça bahsettiren HTC’de bu yarışa HTC ONE ile dahil oluyor. HTC ONE acaba zirveyi kapacabilecek mi?

HTC-ProductDetail-Overview-grey-small

Telefonun dış yüzeyine baktığımızda direk şık bir tasarım görüyoruz. Alüminyum kaplama gövdesi, cap canlı duran bir ekranı ve önde duran çift hopörlörü telefonu oldukça şık kılmış diyebilirim.

HTC bu telefonda diğer telefonlarında kullandığı tasarımdan kullanmış gibi gözüküyor. Açıklık içermeyen, inceltilmiş bir gövde ve güvence tutabileceğiniz özel kenarlar. HTC telefonlarda tasarıma önem veren sayılı firmadan biri. Eğer telefonlarda tasarım arıyorsanız HTC ONE tam size göre diyebilirim. Şimdi ise telefonun diğer özelliklerine bakalım;

Telefonun 4.7 inç’lik bir ekranı bulunuyor ve bu şuanda dünya ortalamasına göre normal bir telefon ekranı. Eğer bir sosyal ağ kullanıcı iseniz telefon ekranına sosyal ağlarınızı bağlayarak sosyal hayatı, akışı takip edebiliyorsunuz. Eğer sizde ben gibi yüksek seste müzik dinlemeyi seviyorsanız bu telefonda sesi açın ve arkanıza yaslanın. İnanılmaz bir ses kalitesi ile sizi etkilemeyi başarıyor. Zaten ekranın üstünde ve altında duran o hopörlör ne işe yarayacak başka.

Telefonun teknik özelliklerine baktığımızda ise;

HTC her zamanki olduğu gibi bu telefonda da Android işletim sistemi kullanıyor. Qualcomm Snapdragon 600, dört çekirdekli 1,7 Ghz hızında ki işlemcisi ile size ayrı bir hız katıyor. Ram olarak ise çoğu telefonda kullanılmayan 2GB değerinde bir ram kullanılmış. Kamerası ise 1080 piksel kalitesinde çekim yapmaya olanak sağlıyor.

HTC-Specshtcone

Genel olarak telefon özelliği piyasanın üstünde fakat gelecek aylarda ne olur hangi firma ne gibi bir telefon çıkarabilir bilemiyorum ama şuanda akıllı telefon alacak kişiler için HTC ONE güzel bir öneri gibi bence.

Yorum Yapın