Sosyal Medya

Muhtemelen Kullanmadığınız Harika Instagram Özellikleri

En iyi Instagram kullanıcıları, uygulamanın arka tarafındakileri biliyor ve her özelliği kullanabiliyor. Siz de Instagram ile iyi zaman harcıyorsanız, muhtemelen bu özelliklerin çoğunu zaten biliyorsunuzdur. Ancak biliyoruz ki, herkesin bu uygulama ile deney yapma zamanı yok.  Fakat sorun değil. Muhtemelen kullanmadığınız en iyi Instagram özelliklerini biliyorum ve bu yazıda sizlerle paylaşacağım.

Muhtemelen Kullanmadığınız Instagram Özellikleri

  1. FİLTRELERİ YÖNETME
   Hala filtreleri seviyorsanız (şu an 40 tanesi var!), filtreleme şeridini tıkayıp hepsinde gezinmeye zorlamaya gerek yok. Gerçekte hangi filtrelerin görünmesini istiyorsanız onları seçebilir ve görünmesini istediğiniz sırada sıralayabilirsiniz.Bunu yapmak için, süzgeçlerin sonuna kadar hızlıca kaydırın, dişli çark sembollü “YÖNET” simgesine tıklayın ve ardından istediğiniz filtreleri seçin. Onları belirli bir düzende düzenlemek için sol taraftaki üç çizgili sembole dokunun ve listeden yukarı ve aşağı kaydırın.

   yönet

  2. YAYINLARI ARKADAŞINIZA GÖNDERİN
   Instagram’ın Direct adı verilen yerleşik bir mesajlaşma sistemine sahip olduğunu biliyor muydunuz?Sağ üst köşedeki ok simgesi bu işe yarıyor. Instagram Direct’in temel amacı arkadaşlarınıza veya gruplarınıza özel fotoğraflar (metinle birlikte) göndermenize izin vermektir, ancak Instagram özet akışınızda gördüğünüz fotoğrafları arkadaşlarınıza göndermek için de kullanabilirsiniz.

   Feed’inizden arkadaşınıza bir fotoğraf göndermek için, sağ üst köşedeki ok simgesine tıklayın ve karşınıza gelen arkadaş listenizden göndermek istediğiniz kişiyi seçin.

  3. PERSPEKTİF VE FOTOĞRAFI DÖNDÜR AYARLARI YAPIN
   Bunun için Düzenle daha sonra Ayarla seçeneklerine tıklayın. Perspektif aracı ile fotoğrafınızı düzeltin. Düzeyi ayarlamak için kaydırıcıda sola ve sağa doğru kaydırarak fotoğrafı düzeltmek çok kolay. Aynı şey dikey ve yatay perspektifi düzenlemek için de geçerli. Sağ üst köşedeki döndürme simgesine basarak da bir fotoğrafı döndürebilirsiniz.perspektif
  4. DAHA FAZLA SOSYAL AĞ HESABI BAĞLAYIN
   Facebook ve Twitter, Instagram’ı paylaşmak için kullanılan en popüler iki sosyal ağdır ancak bağlanabilecek daha bir çok sosyal ağ da var. Instagram; Tumblr, Ameba,OK.ru sosyal ağlarını da desteklenmektedir.Bu hesapları bağlamak ve paylaşmak için profilinize gidip sağ üst köeşedeki üçlü nokta düğmesine tıklayın ve “AYARLAR” bölümünde “Bağlantılı Hesaplar” düğmesine tıklayın. Ardından eklemek istediğiniz hesaplara dokunun. Elbette, her birinin hesap ayrıntılarını ve şifrelerini girmeniz istenecek. Kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra ilgili ağınız bağlanacaktır.
  5. VİDEONUZDAKİ MİNİK KAPAK RESMİNİ DEĞİŞTİRİN
   İyi bir kapak çekimi, herhangi birinin sizin videonuzu tıklayıp tıklamamasına karar vereceği anlamına gelebilir.Videonuzu göndermeden önce, kapak fotoğrafınızı videonuzdaki herhangi bir kareyle değiştirebilirsiniz. Dengeleme simgesinin yanındaki kare simgesine (üçüncü sıradaki) dokunun ve yeni bir kapak seçmek için alt kaydırıcıyı kaydırın.

   video kapak resmi

  6. BEĞENDİKLERİNİZİ GÖRÜN
   Instagram ekonomisinin tamamı, insanların fotoğraflarını ve videolarını beğenmenin etrafında döner. Ama neyi beğendiğini görmek istiyorsan ne olacak?Instagram, beğendiğiniz en son 300 görseli kaydeder. Onları görmek için profilinize gidip sağ üst köşedeki üçlü nokta düğmesine tıklayın ve “Hesap” bölümündeki “Beğendiğin Gönderiler” seçeneğine tıklayın.
  7. ETİKETLENDİĞİN TÜM FOTOĞRAFLARI GÖR
   Hey sen popüler misin? Ben, öyle değilim, ama sen belki de öylesin. Belki de tonlarca insan sizi fotoğraflarında etiketlemekte ve onları tek başınıza toplamak için çok meşgulsünüz.Etiketlendiğin tüm fotoğrafları (bir videoda etiketlenemezsiniz) görmek için profilinize gidin ve etiketli kişi simgesini tıklayın.instagram özellikleri
  8. ALT YAZILARI DÜZENLE
   Başlığınızda yazım hatası yapmış olabilirsiniz veya sonradan aklınıza bir hashtag gelmiş olabilir. Endişelenmeyin, düzeltebilirsiniz.

   Bir yayındaki alt yazıları düzenlemek için, bir yayının sağdaki üst köşesindeki °°° diyalog kutusuna dokunun, “Düzenle” yi tıklayın ve başlığını değiştirin, bir yer ekleyin, bir kişiyi etiketleyin ve başka bir hashtag atın.

  9. YÜKLEME SÜRELERİNİ KISALTIN
   Varsayılan olarak, Instagram “Daha Az Veri Kullan” seçeneğine ayarlanmıştır. Bu “Daha az hücresel verilerin kullanılması, Instagram’daki deneyiminizi etkiliyor olabilir (örneğin, fotoğrafların ve videoların yüklenmesi daha uzun sürebilir).” şeklinde açıklama ile belirtilir.

   NOT:
   Instagram, videoları önceden yükler, böylece mümkün olduğunca daha hızlı başlarlar.
   Instagram uygulamasının kullandığı hücresel veri miktarını azaltmak isterseniz, Instagram’ın hücresel bağlantılar üzerinden videoları önceden yüklememeyi seçebilirsiniz. Daha az veri kullanmayı seçerseniz videoların bir hücresel bağlantı üzerinden yüklenmesi daha uzun sürebilir.

   Bu ayarı kapattığınızda, videolar LTE testimizde daha hızlı yüklenir, ancak gözle görülür bir şekilde daha hızlı değildir.  Ancak bant genişliği bir sorun değilse, o halde veri koruma özelliğini kapatabilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et