Sosyal Medya

Küçük Girişimcilerin Vitrini Instagram Kullanıcısı Artıyor

Türkiye’de instagram, 22 milyon kullanıcıya ulaştığını söylüyor. Instagram bölge yöneticisi Amy Cole, küçük girişimcilerin vitrinini Instagram ile kurduğunu söylüyor. Girişimcilerin hem yerel hem de küresel pazara Instagram ile açıldıklarını vurguluyor.

Instagram’ın altıncı çalışanı ve EMEA Bölgesi İş Geliştirme Yöneticisi Amy Cole, Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nde açıklamalarda bulundu. Türkiye’deki kullanıcı sayısının 22 milyona ulaştığını, Türkiye’de ve dünyada pek çok küçük girişimcinin Instagram platformunu kullandığını söyledi. Pek çok yerel sanatçının, küçük iş yapan insanların hem yerel hem de küresel pazara Instagram sayesinde açıldığını vurgulayan Cole, Türkiye’de kullanıcı sayısının 22 milyona ulaşmasının heyecan verici olduğunu vurguladı.

KÜÇÜKLERE DEV PAZAR

Türkiye’de Frig Seramik gibi toprakla eski geleneği buluşturan İbrahim Kuşlu gibi yetenekler Instagram ve Facebook gibi mecralarda kendilerini tanıtma şansı yakaladı. Cole’a bu örneği verdiğimizde, platformunun yarattığı fırsatlara da dikkat çekerek şöyle konuştu: “Küçük işletmeler sadece bulundukları yerde değil, ülkenin tamamına hatta küresel pazara açılma şansı yakalıyor. Tasarımcılar el sanatlarıyla uğraşan sanatçılar için yeteneklerine yeni pazarlar bulma şansı yakalıyor.”

ETKİLİ İLETİŞİM KURULDU

Sadece reklam verenlerin değil, sivil örgütlerin, uygulama geliştiricilerin davetlerine de katılmayı düşünüp düşünmediklerini sorduğumuz Cole, “Topluluğumuzla birlikte buradaki işlerimiz de büyüyor. Instagram reklamları Türkiye’deki işletmelerin kullanımına Eylül 2015’te açıldı. O zamandan bu yana ülkedeki iş ortaklarımızla gelecek vaat eden sonuçlara ulaştık.

Kaynak

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et