Genel

HBO, The Last of Us Hayranlarını Kasıp Kavuruyor!

The Last of Us, 2013 yılında piyasaya sürülen bir video oyunu. Hayatta kalma ve korku temalı bir oyun ve post-apokaliptik Amerika Birleşik Devletleri’nde geçmekte.

Popüler Video Oyunu Serisi The Last of Us, TV Dizisi Oldu

Bu yazıda The Last of Us’ın ana karakterleri, konusu ve oyunla ilgili diğer bazı ilginç gerçekler hakkında konuşacağız!

Ana kahraman, mal kaçakçısı olarak çalışan orta yaşlı bir adam olan Joel‘dir. Joel, 14 yaşında bir kız olan Ellie ile tanışır. Last Of Us’taki bir diğer önemli karakter de Ellie’dir. O da “enfekte” adı verilen canavarlarla dolu bu acımasız dünyada hayatta kalmayı başaranlardan biridir. Ebeveynleri kalmamıştır ama yine de kendi gücü sayesinde hayatta kalmayı başarır. Joel, Ellie’nin arkadaşına ne olduğunu öğrenmek ve aynı zamanda insanlığın çoğuna bulaşan cordyceps virüsüne bir çare bulmak için birlikte bir yolculuğa çıkarlar.

Yukarıda da belirttiğim gibi The Last of Us’ın ana karakteri Joel’dir. Oyunda anlatılan olaylar gerçekleşmeden önce birçok zor durumdan geçmiş deneyimli bir adamdır. Karısı Sarah’yı bir askeri operasyon sırasında kaybetmiştir ve artık sadece 18 yaşına gelene kadar tek başına büyüttüğü kızı için yaşamaktadır. Ancak Ellie hayatına girdiğinde her şey değişir. Çünkü Ellie ona kaybettiği aşkı Sarah’yı derinden hatırlatır…

The Last of Us, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından oynanan bir video oyunu oldu. Oyun, 2013 yılında piyasaya sürüldü ve hemen popülerlik kazandı. Tanınmış bir video oyunu geliştiricisi olan Naughty Dog tarafından yapılmıştır. Sony Interactive Entertainment tarafından 7 Mayıs 2013 tarihinde PlayStation 3 (PS3) konsolları için yayınlanmıştır.

The Last of Us iki karakter hakkında bir hikaye: Enfekte insanlarla dolu, kıyamet sonrası bir dünyada hayatta kalmaya çalışan Joel ve Ellie. Hikaye, insanların cordyceps mantarı adı verilen ve bu hastalığa ne kadar yakalandıklarına bağlı olarak zombi veya yamyam gibi davranmalarına neden olan bir hastalıkla enfekte oldukları kıyamet sonrası dönemde hayatta kalmaya çalışan Joel ve Ellie adlı iki karakter etrafında dönüyor.

The Last of Us, oyunculuk, müzikalite, strateji ve taktik olarak en iyi yapımların bir araya geldiği oyunlardan biri. Oyunda her an, sizi yeni bir tehlike bekliyor. Sizler de bu zevklerin tadına varabilirsiniz.

Oyun birçok ödül kazandı ve birçok eleştirmenden övgüler aldı. Yayınlandığı ilk hafta içinde 3 milyondan fazla kopya sattı. Ayrıca HBO tarafından Mayıs 2019’da prömiyeri yapılan bir film haline getirildi. Ancak eleştirmenlerden orijinal video oyunu kadar övgü almadı.

Bu oyun, 2014 yılında TIME Dergisi’nin Yılın Oyunu ödülü de dahil olmak üzere birçok ödül kazandı.

Oyun hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

The Last of Us Dizisi

HBO‘da yayınlanan The Last of Us dizisi, karakterleri ve hikayeleri ile çok iyi izleyici kitlesi topladı. Türkiye’de BluTV‘de yayınlanan dizi, 15 Ocak 2023 tarihinde yayımlandı.

Last of Us dizisi, oyunu ve filmi ile bambaşka bir dünyayı gözler önüne seriyor. HBO’nun yayınladığı ve herkesin konuştuğu bu ünlü dizi, oyunu ve filmi ile gerçekçiliğe öncülük ediyor. Dizi başlangıcında yaşanan katliamlar ve kültürlerin yok edilmesi ile şahlanan insanların hikayesini anlatıyor. Yaşamak için hayatta kalmanız gereken tek bir şey varsa hareket etmeniz gerektiğini söylüyor.

Eğer The Last of Us’ı izlemediyseniz, size söylemeliyiz ki izlemelisiniz!

The Last of Us

Bu kıyamet sonrası drama dizisi, clicker adı verilen zombi benzeri yaratıklarla dolu ve aynı isimli bir video oyununa dayanıyor. Ellie (Ashley Johnson tarafından canlandırılan) adlı bir karaktere odaklanıyor ve bir yandan bu dünyada hayatta kalmaya çalışırken bir yandan da kendi içindeki şeytanlarla mücadele ediyor.

Dizinin yapımcılığını HBO üstlendiği için Netflix ya da Hulu’da bulunmuyor.

Peki, siz The Last of Us video oyunu serisinin hayranı mısınız? Bizimle yorumlarınızı paylaşın.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin