Site Tanıtımı

Meb Oyun

\"oyunMilli Eğitim Bakanlığı yepyeni bir proje ile karşımıza çıktı ve Türkiye geneli bütün okulların, bakanlığa bağlı resmi web sitelerinde meb oyunları adı altında flaş oyunlar yayınlama kararı aldı.

Artık bütün okullarda bilgisayar derslerinde öğrencilere faydalı olması için meb oyun oynattırılıyor. Bu uygulama en çok çocukların hoşuna gitti. Çünkü uzun ders saatlerinden şikayetçi küçükler meb oyun oynayarak kafalarını sakinleştirebiliyorlar. Tabi bu uygulamanın asıl amacı öğrencilerin derslere daha çok dikkat verebilmeleri için zihinlerini sakinleştirmek.

Çok güzel bir uygulama olan projeye destek verenlerde var tabi. Örneğin google arama motorlarına meb oyunları yazdığımızda bir çok oyun sitesi karşımıza çıkıyor. Artık oyun siteleri meb oyunları adı altında kategori açıp meb oyun yayınlıyorlar. Çocukların zeka ve beceri yeteneğini geliştiren bu oyunlardan biriside meb oyun alex oyunu. Dikkat ve beceri yeteneğini geliştiren bu oyun aralarında en sevilenlerden birisi.

Konumuzu bir noktada birleştirecek olursak Bakanlığın yapmış olduğu bu uygulama çok başarılı olmuşa benziyor. Sizde çocuklarımıza meb oyunları oynatarak onların zeka ve yetenek gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

One thought on “Meb Oyun

  • AYDA DURSUN

    Acayip oyunlar cikmis, en iyisi eski nintendo.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et