Uçak Oyunları ve Araba Oyunları

\"arabaBenim en çok tercih ettiğim oyunlar Araba oyunları ve uçak oyunları … Araba oyunlarından sıkıldığımda uçak oyunlarına başlarım. Uçak oyunlarını bu kadar çok sevmemin nedeni sürekli hayalimde pilot olma aşkının olması diyebilirim. Engin semalarda süzülmek, çok güçlü bir motoru olan o koca jetleri hareket ettirmek ne kadar güzel bir duygudur. Ben bunları yapamadım ama en azından oyunlarını oynuyorum. Bu nedenle size bu yazımda uçak oyunlarından ve göktaşı saldırısı adlı bir oyundan bahsedeceğim. Oyunun amacı çok basit biz bir araştırma ekibiyiz ve uzaya gidiyoruz. Amacımız uzayın gizemlerini keşfetmek ve yeni bulgularla dünyaya geri dönmek. Ancak bu uzay yolculuğumuz esnasında karşımıza birçok engel çıkıyor. Bu engeller irili ufaklı gök taşları, bu göktaşlarına çarpmadan ilerlememiz lazım, göktaşları uçağımıza birkaç defa çarpınca canımız bitiyor ve oyunu kaybediyoruz. O nedenle göktaşlarına çarpmamaya gayret etmeliyiz. Oyuna başlamadan önce size aşağıda verdiğimiz linki açınız ardından buradan söylediklerimizi uygulayarak oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz. Altta verdiğimiz bağlantıya tıklayın karşınıza beyaz bir sayfa gelecek, gelen sayfanın alt kısmında bulunan oyunu oyna linkine tıklayın. Karşınıza Oyun Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz. Yazısı çıkacak, bu yazı birkaç saniye içinde kayboluyor. Yazının kaybolmasından sonra oyunun menüsünü görebiliyoruz. En üstteki tuşa bastığımızda bizi oyuna götürüyor. Hemen alttaki controls tuşu ise oyunun hangi tuşlarla hareket ettirileceğini anlatıyor. Göktaşlarını parçalayarak ileriye doğru hareket ediyoruz. Uzay mekiğimizi aşağı yukarı ileri ve geri hareket ettirebiliyoruz. Hızlı hareket etmek istenilen hedefe ulaşmak ve göktaşlarına çarpmamak, dikkat edeceğiniz en önemli noktalar. Oyunun alt kısmında gidilecek ne kadar mesafeniz kaldığını da size gösteriyor. Oyunu oynamak için sabırsızlandığınızı biliyoruz. İşte oyunumuzun linki: uçak park etme siz bu oyunu oynarken ben de araba oyunlarına bir göz atayım.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

One thought on “Uçak Oyunları ve Araba Oyunları

  • 29 Ağustos 2012 tarihinde, saat 11:55
    Permalink

    Çocuklar bilgisayar için yapmayacakları şeyleri yapabiliyorlar. Mesela 1.5 yaşındaki yeğenim sadece bilgisayar başındayken kucağıma geliyor

Yorum Yapın