Genel

Rappelz Hakkında

\"RappelzRappelz oyununa başlamak istiyor ve nereden ne şekilde başlayacağınızı bilmiyorsanız ve birde bunun üzerine oyun hakkında tüm detaylı bilgilere ulaşarak daha rahat bir biçimde Rappelz oyununu oynamak istiyorsanız, dikkatle okuyun.

Oyun bir online oyun olup, internet destekli bilgisayarlarda oynanmaktadır. Sahip olduğuz güçleri korumak ve daha da güçlenerek herkese hükmünüz altına almak istiyorsanız. Bu üç ırktan birisi seçmek mecburiyetindesiniz.

Gaia ırkı

Tarafsız bir ırk olan gaia ırkı halkı savunmak amaçlı güçlenirin kullanmaktadır. Savunma olarak alana hasar verme yeteneğine sahiptir. Bu üç ırktan bir tanesi olan, Gaia ırkı kendi arasında tam olarak 3 Classa’a ayrılmaktadır. Class sizin oyunda hangi güçte ve özellikte yer alacağınızın belirlendiği yerdir. Ama şu vardır ki Class seçmekiçin 10 levele gelmeniz gerekir.

  • Fighter: Savunma classı olan Fighter ile topraklarınızı, ordularınızı en son olarak savunabilirsiniz. Fighter classına bir asıl anlamda defens görevini gören birlikte diyebiliriz.
  • Kahuna: Savunma classının yanı sıra biraz daha darbeci bir saldırıcı bir class olan kahuna özel güçlere sahip olanların toplandığı bir alandır.
  • Spell Singer: Tüm gücü çeşitli yaratıkları ve hayvanları olan bu class biraz daha akıllıcı bir yapıya sahip olan bir classdır.

Deva ırkı

Rappelz dünyasındaki dengeyi korumak için görevlendirilmiş olan deva ırkına ait 3 adet class vardır.

  • DevHoly Warrior: deva ırkına ait tanker görevini gören bir class olup silah kullanabilen topluluklardan oluşmaktadır.
  • Cleric: oyunun en iddialı ve güçlü savunma classlarından bir tanesi olan Cleric classı gücü ve kuveriyle de bir adım öndedir.
  • Breeder: bu class diğer ırklar gibi hayvanları savaştırna bir class olup, tüm gücü sadece yaratık ve hayvanlardır.

Asura ırkı

Karanlıklar ülkesinin ırkı olan asura ırkı da Rappelz dünyasını korumayı amaçlayan bir toplumdur.

  • Strider Holy: aynı anda iki silah kullanabilen Strider Holy classı bu oyunu en güçlü ve tercih edilen classları arasında yer almaktadır.
  • Dark Magi: Büyücülerin bulunduğu, sihirli güçlerin kullanıldığı bu class’da oyunda tek tür classdır.
  • Sorcerer: Diğer classlar gibi hayvanları savaştıran bir classdır. En çok oyunun bulunduğu class olarak da binmektedir.

Oyuna bu yukarıdaki ırklardan birisini seçerek başlayacaksınız. Ve hemen ardından class seçip oyuna devam edeceksiniz. Ama bu noktada bulunulacağınız haritalar şu şekilde sıralanmaktadır.

Rappelz Şehirleri

Çaylak adası: Sizler oyunu bu adada başlayacak 20 levele kadar bu ada da oynayacaksınız ve 20 levelin ardından diğer şehirlere geçmeye hak kazancasınız.

Laski: Deva ırkına ait olan bu şehre, çaylaklar adasını geçtikten hemen sonra başlayacaksınız.

Ufuk: Gaia ırkına ait olan bu şehre, çaylaklar adasını geçtikten hemen sonra başlayacaksınız.

Katan: Asura ırkına ait olan bu şehre, çaylaklar adasını geçtikten hemen sonra başlayacaksınız.

Harabe Şehri: Bu şehir tüm ırkların aynı anda bulunup, oynayabileceği tek şehirdir.

Rappelz oyununda görev sistemi

Rappelz oyunu hakkında bilinmesi gerekenlerden bir tanesi de görev sistemidir. Oyundaki görev sistemi level olarak çalışmaktadır. Sizlere verilen görevleri yapmanızla birlikte levelleriniz artacak daha farklı ve zor görevler sizleri bekleyecektir. Görevlerin arasında yaratıklarla tek başınıza savaşmak, düşmanlarla yüz yüze kalmak gibi unsurlarda yer alacak.

Rappelz oyunundaki zindanlar

Rappelz oyununda bulunan zindanlar diğer halkın ürünlerini saklayarak çok iyi paralar kazanmanıza olanak sağlar. Ama tabi bu zindanlara sahip olmak için de levelinizi yüksek olması ve çok görev yapmanız gerekir.

Oyun hakkın da bilinmesi gereken tüm unsurlar bu şekilde sıralanmaktadır. Sizlerde Rappelz hakkında rehberimiz ile Rappelz oyunu rahat bir şekilde oynayabileceksiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et