SEO

SEO Neden Uzmanlar Tarafından Yapılmalı?

Bir web sitesi sahibi, sitesinin SEO ayarlarının profesyonel bir SEO ajansı tarafından yapılması gerektiğinin farkına varmalıdır. Ancak, çoğu zaman, webmasterlar bunu anlamazlar ve sadece siteleri cezalandırıldığında, yasaklandığında veya sıralamalarda büyük oranda düşüş yaşadığında profesyonel bir yardım talep ederler.

Sitenizin SEO ayarlarının bir profesyonel tarafından yapılması gerektiğinin 5 önemli nedeni:

1. Sitenizi oluşturmadan önce bir SEO uzmanından yardım almak kesinlikle büyük bir avantaj sağlayacaktır. Böylece siteniz için optimize edilmeye değer kelimelerin neler olduğunu ve sayfa optimizasyonunun nasıl yapılması gerektiğini bilirsiniz. Siteniz yayına başladıktan birkaç ay sonra sayfa değişikliklerini uygulamak epey zaman alacağı için, bir SEO uzmanından yardım almak için artık çok geç olacaktır. Örnek olarak URL Rewriting işlemlerinin ne kadar zaman alacağını bir düşünelim. Web sitesi sahibinin arama motorunun sevmeyeceği bir URL kullandığı durumlarda URL Rewriting gerçekten çok önemlidir.

Bir web sitesi sahibi, ayrıca anahtar kelimeler hakkında da düşünmelidir. Seçtiği kelimeler gerçekten kötü olursa tüm sitesi; temel metinler, içerik, etiketler ve bağlantılar vb. bu kelimeler ile dolu olacaktır. Bu, sitenin kendisine sadece zararının dokunacağı kötü bir durumdur.

2. SEO şirketinin hizmetlerini kullanmak, web sitesi sahibinin yaptığı işle ilgilenmesini sağlayacaktır. İşletme sahipleri, aynı anda hem pazarlamacı hem de yönetici olmamalıdır. Online iş sahipleri sadece kendi işleriyle ilgilenmeli, müşterileri için en iyi ürün ve hizmetleri sunmaya çalışmalıdır. SEO ile de ilgilenmeye çalışırlarsa, sadece aynı anda iki vasat iş yapmış olurlar.

3. Kendiniz için SEO yapmak gerçekten tehlikelidir. Çünkü ne yaptığınızı bile bilmeden sitenize kötü SEO teknikleri uygulayabilirsiniz. Site, böyle bir basit hata neticesinde ceza alabilir ya da banlanabilir.

4. Online faaliyetinizin başlangıcında profesyonel SEO yardımı almak, siteniz için kötü anlamda hiç bir risk taşımaz. Çoğu webmaster işler karıştığında ya da artık çok geç olduğunda SEO uzmanlarına başvurur. Karışık işler daha pahalıya mal olur, bu aynı zamanda bir maliyet meselesidir. Siteniz Google\’dan yok olduğunda SEO kiralarsanız, maliyetleri çok yüksek olabilir. Eğer bunu baştan yapacak olursanız maliyet kesinlikle o kadar yüksek olmayacaktır.

5. Bir profesyonelin sitenizin SEO ayarlarının tüm sorumluluğunu aldığını unutmayın. Bu, siteniz sıralamalarda kaybolursa, onu onaracak birisine sahip olduğunuz anlamına geliyor.  Her zaman SEO tarafından önerilen bakım hizmetlerini seçmelisiniz. Optimizasyon, çok zaman alan, asla durmayan bir süreçtir. Arama motorlarıyla ve rakiplerle kalıcı bir mücadeledir.

Her web sitesi sahibi, arama motoru optimizasyonunun, asla bitmeyen ve düzenli olarak tekrarlanması gereken çok karmaşık bir süreç olduğunu anlamalıdır. İş sahipleri, optimizasyon teknikleriyle değil sadece işle ilgili şeylerle ilgilenmelidir.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

One thought on “SEO Neden Uzmanlar Tarafından Yapılmalı?

  • akıllı evler

    tşkler

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et