WebMaster

Web Sitenizin Banlanma Nedenleri

\"www\"SEO, arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için kullanılan eşsiz bir yöntemdir. Fakat bazı webmasterlar dürüst olmayan ve illegal yöntemlere başvurarak sistemi kandırmaya çalışırlar. Bu yöntemleri iyi bilmeden yapmak sitenizin banlanmasına yani arama motorları sonuçlarından silinmesine neden olur.

Web sitenizin banlanmaması için aşağıda listelenen yöntemlerden mutlaka kaçınmalısınız:

– Gizli metin kullanmayın. Gizli metinler, ziyaretçi tarafından görülmeyen içeriklerdir. Fakat bu metinler, arama motorları tarafından okunabilir. Dolayısıyla bu durumla karşı karşıya kaldıklarında bunu spam olarak değerlendirirler.

– Legal olmayan otomatik kayıt yazılımları kullanmayın. Bu yazılımların size sunduğu tekniğin bir yararı olmayacağı gibi arama motorları tarafından spam olarak algılanıp siteniz banlanabilir.

– Giriş sayfalarınızı uzun yapmayın. Uzun giriş sayfaları genelde arama motorlarında özel bir kelime için daha iyi bir sonuç almak amacıyla yapılır. Yani sayfa aslında ziyaretçiler için değil arama motorları için yapılmıştır. Bu tür giriş sayfaları etik değildir, çünkü hizmet amaçlı değildir. Google\’ın da bu tür sayfaları banladığı bilinmektedir.

– Sitelerin karşılıklı bağlantı eklemesine olanak sağlayan siteler vardır. Bu sitelere genelde ücretsiz ve karşılıklı olarak siteler  bağlantı ekleyebiliyor. Bu yüzden bağlantı değişim sitelerinin çoğu arama motorları tarafından dikkate alınmaz  ve referansları indexlenmez. Bu nedenle sitenize bir yararı yoktur.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et