Genel

Zararlı Oyunların Çocuklara Etkisi

Oyun konsollarının yaygınlaşması ile birlikte oyun türleri de önemli oranda arttı. Tabii bu durumda hayal ürünü ve gerçekçi oyun senaryolarının da zenginleşmiş olmalarına şaşırmamak lazım. İşte bu noktada büyük bir tartışma yaşanıyor. Bu tartışmanın konusu, oyunların çocuk gelişimine nasıl bir etki yaptıkları ile ilgili. Bilgisayar oyunlarının bazıları, “düşmanların tam anlamıyla parça parça edildiği” çok gerçekçi sahneler sunabiliyorlar. Daha da kötüsü, yayaları ezerek puan kazanılan araba yarışları veya dehşet verici sahnelerin yer aldığı oyunlar piyasaya sürülebiliyor.

Üreticiler ve aileler arasında süren bu tartışma, henüz kesin bir sonuca ulaşmadı. Fakat aileler, işte bu tip oyunlara sadece “oyun” deyip geçmemeniz lazım. Konsol ya da bilgisayarı çocuklarınız oyun oynasın diye satın aldıysanız, onları bu tip zararlı oyunlardan uzak tutmak da ebeveynler olarak size düşüyor. Eğer çocuklarınızın oyun zevkini kontrol altında tutmazsanız, ileride başınızı ağrıtacak sorunlarla karşı karşıya kalabileceğinizi unutmayın.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et