SEO

AdWords Reklamı Vermek, Organik SERP’leri Etkiler mi?

Bunu ilk kez duyduğunuzda muhtemelen biraz şaşırtıcı olmuştur: Google Reklamları için ödeme yaparken (Google AdWords), organik sıralamalarınızın da yükseldiğini fark edebilirsiniz. Bu sizin için hemen anlamlı olmayabilir.

Gerçek şu ki, Google reklamlarına yatırım yapmak organik sıralamalarınızı doğrudan etkilemez. Ancak bu, organik sıralamalarınızın ve / veya trafiğinizin daha sonra geliştiğini fark ederseniz sadece tesadüf anlamına gelmez. Peki, o zaman neler oluyor? Buradaki korelasyon nedir?

Aynı şeyi merak edenler şu soruyu soruyor:

Ana anahtar kelimeler için Google Reklamları [AdWords] ödemeye başladığımızdan beri, çoğunlukla ilgili diğer anahtar kelimelerle (ve sitelerle) organik trafiği iki katına çıkardık. Google Reklamlarıyla [AdWords] reklam vermek organik SERP’leri etkiler mi? Ya da ücretli ve organik trafik arasında bir ilişki için herhangi bir gösterge görüyor musunuz?

adwords reklam

Adwords Reklam Verme ve Organik Sıralamalar

Bu SEO dünyasında çok tartışılan bir konudur. Mesele şu ki, genel site katılımınız arttıkça, sitenizde aramada da genellikle daha iyi olur. Site etkileşimindeki artışın Reklamlar [AdWords] trafiği, Facebook trafiği veya başka bir yerden gelmesi önemli değil. Sitenize daha fazla trafik alırsanız, daha fazla kullanıcı, markanızı arar ve çevrimiçi ortamda bahseder ve aramada daha iyi bir performans gösterirsiniz. Bu kadar basit. Dolayısıyla, doğrudan Reklamlar [AdWords] için ödeme yapmakla ilgili değildir, genel olarak daha fazla web sitesi trafiğine sahip olmanız ve markanız hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız ile ilgilidir. Böyle çalışır. Ve evet, bu onu daha da değerli kılıyor sanırım.

İyi şanslar!

mcafee satın al

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et