Genel

WhatsApp Yedekleri, Artık Google Drive Kotasına Dahil Değil!

WhatsApp ile Google arasında yeni bir sözleşme yapıldı. Bundan böyle WhatsApp yedekleri, Google Drive depolama alanı kotasında hesaba katılmayacak. Yani WhatsApp sohbet ve medya yedekleriniz artık Google Drive’da kotanızdan düşmeyecek. Gönül rahatlığıyla whatsapp sohbetlerinizi sınırsızca Google Drive hesabınıza yedekleme yapabilirsiniz.

Ancak Google Drive ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre, bir yıldan uzun bir süre boyunca güncellenmemiş olan tüm WhatsApp yedekleri, depolama alanından otomatik olarak kaldırılacaktır. Bu demek oluyor ki, bir yıl içinde mutlaka en az bir defa whatsapp yedekleme işlemi yapmalısınız. Aksi takdirde bir yıl sonrasında herhangi bir sorunda whatsapp yedeği geri yükleme yapmak istediğinizde yedek dosyanız bulunmayacaktır.

Whatsapp ile Google Drive arasında yapılan bu anlaşma, tüm kullanıcılar için 12 Kasım 2018‘den itibaren yürürlüğe girecektir. Ancak, bazı kullanıcılar kota avantajlarından daha erken yararlanmaya başlayabilir.

Yedeklemelerde kayıp yaşamamak için, WhatsApp içeriğinin 12 Kasım 2018’den önce manuel olarak yedeklenmesini öneriyoruz.

Önerilen İşlemler

1. Geçerli Android WhatsApp istemcinizin yedeklendiğini onaylayın.
2. Mevcut yedeklerden yenilemek istedikleriniz varsa lütfen WhatsApp istemcinizi 30 Ekim 2018’den önce manuel olarak yedekleyin.

Whatsapp Yedeği Nasıl Oluşturulur?

  1. WhatsApp’ı açın .
  2. Menü > Ayarlar > Sohbetler > Sohbet yedeği’ne dokunun.
    andorid menu
  3. Google Drive’a yedekle’ye dokunun ve Asla haricindeki seçeneklerden birini seçin.
  4. Sohbet geçmişinizi yedekleyecek bir Google hesabı seçin. Google hesabınız yoksa, istendiğinde Hesap ekle’ye dokunun ve giriş bilgilerinizi girin. 

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

One thought on “WhatsApp Yedekleri, Artık Google Drive Kotasına Dahil Değil!

  • Eda KARAKAŞ

    Hocam benim işime çok yarayan bir şeymiş . Çünkü; ben bazen önemli olan mesajları silebiliyorum . Ama artık bu yedekleme sayesinde , mesajları silsem bile yeniden yükleyebileceğim….. Biraz geçte olsa gördüm paylaşımınızı….

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin