GenelSosyal MedyaYazılım

Whatsapp’ı Tahtından Edecek Uygulama: MessageMe!

\"thumbnail-message-me\"Mesajlaşmanın temeli olan SMS’i yerle bir eden uygulama WhatsApp’ı hepimiz kullanıyoruz. İlk yıl ücretsiz olan WhatsApp sonraki yıllar için 1 Dolar yıllık kayıt ücreti alıyor. Akıllı telefon uygulamalarında dur diyemediğimiz bu zamanda WhatsApp’a öyle bir rakip geldi ki Türkiye’de sosyal medyada bir anda patlamaya sebep oldu. İşte o uygulama Message Me!

PIN ÖZELLİĞİ İLE NUMARANIZ HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL

MessageMe’nin en büyük özelliği ise ekleyeceğiniz kişilerin numarasını değil PIN’ini kullanmak. Her kullanıcı için 9 numaradan oluşan PIN\’ler numarasının gizli kalmasını isteyip konuşmak isteyenlere tam bir biçilmiş bir kaftan. Ancak şu anlık çok yeni olan bu uygulamada WhatsApp gibi rehber senkronizasyonu biraz yetersiz. İlerleyen zamanlarda bu sorun düzeltileceği için biz bunu göz ardı ediyoruz.

\"2013-03-15

ÇİZ VE GÖNDER

Bir şekil çizmeniz gerek ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız bu özellik tam sizin için. Ondan fazla renk seçeneği ile istediğinizi karalayıp gönderin! Biz Bulanca’yı SONY XPERIA U’da yazmak istedik ancak dar ekran telefona biraz sığmadı :) Geniş ekran telefonlarda daha rahat çizim imkanı mümkün.

\"2013-03-15

\"2013-03-15

NERDESİN SORUSUNU TARİHE GÖMÜN!

Uygulamamın bir avantajlı özelliği o an bulunduğunuz konumu gönderebilmeniz. Tanımadığınız bir başkasına uzun uzun adres yazmak yerine lokasyonunuzu gönderin. Google’dan keşfetsin! Buda uzun uzun adres tarifine bir son veriyor.

\"2013-03-15

SONUÇ

MessageMenin WhatsApp’a oranla en büyük avantajı ücretsiz olması. PIN desteği sayesinde her bir kullanıcı için özel PIN oluşturuyor. Sohbeti bol olanlar için şuanlık sadece iOS ve Android için sınırlı. Umarız uygulamanın başarısı devam eder ve diğer platformlarında yüzünü güldürür.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et