Sony Xpreia Z ile Zirveyi Hedefliyor!

İşte Sony’den muhteşem bir telefon daha. Xpreia ailesinin en yenisi ve en iyisi olan Xpreia Z modeli ile Sony bu kez ismini zirveye çıkarmakta kararlı. Android işletim sistemli bu telefon diğer rakiplerini biraz sıkıntıya düşürecek gibi çünkü Sony bu sefer bir telefon değil bir teknoloji harikası yapmış. Kim bilir belki Sony bu telefon ile zirveyi yakalar.

xperia-z-black-1240x840

xperia-z-display-

Telefona genel olarak baktığımızda tam bir tasarım harikası olduğunu söyleyebilirim. 5 İnç’lik full HD ekranı ile süper keskin netlik ile parlak ekranı sizi büyüleyecektir. Fotoğraf çekme özelliğine bakacak olursak bu özellikte de tam bir harika. 13 Megapiksel HD kamerası ile her türlü ışıkta fotoğraf çekebileceksiniz. Bu telefona sahip olduktan sonra eminim ki birçok marka fotoğraf makinesini yanınızda taşımanıza gerek kalmayacaktır. Çünkü Xpreia Z tek başına fotoğraf makinesi gibi fotoğraf çekebilir. Ayrıca çoğu fotoğraf modunu süper otomatik bir şekilde kendisi ayarlayabiliyor ve size sadece fotoğraf çekme tuşuna basmak kalıyor. İşlemci ve belleğine bakacak olursak telefonda dört çekirdekli inanılmaz bir işlemci kullanılmış ve işlemci yanında 2GB Ram(bellek) bizlere sunuluyor. Bu özelliklerle inanılmaz işler gerçekleştirebilirsiniz, telefonun hızına yetişemiyoruz.

xperia-z-kem

Xpreia Z ile gelen özellikler bunlarla da sınırlı değil. Firma çoğu telefon üreticilerinin yapamadığını yaptı ve telefonu suya ve toza karşı dayanıklı yaptı. Evet yanlış okumadınız. Telefon suya karşı dayanıklı. Sony bu telefonu tanıtımını yaparken telefonu bir su kabının içine bıraktı ve telefon otuz dakika gibi bir süre o kabın içerisinde kaldı. Telefonu suyun içerisinden çıkardıklarında ise telefon eskisi gibi çalışıyor işlemler yapılıyordu. Grafik olarak, işlemci, kamera olarak hiçbir bozulma yoktu. Sony bu özellikle kalmayıp günümüzün teknoloji sorunlarından biri olan şarj problemine de elini attı. Xpreia Z modelinde akıllı pil uygulaması geliştirilmiş buna da “Pil STAMINA” adını vermiş. Bunun sayesinde telefon şarj ile bekleme süresi dört, beş kat artırılmış.

xpreia_water

Sony bu telefon ile yine farkını koymuş. Henüz yeni bir telefon alacaklar varsa bu telefonu şiddet ile öneriyorum. Pişman olacağınızı sanmam.

Yorum Yapın