Genel

Microsoft 3+ Internet Kafe Projesi

Microsoft Türkiye’nin ülkemizde internet kafeler için başlattığı bir proje olduğunu öğrendim. Şimdi bu proje nedir? Amacı nedir? İnceleyelim:

3+ Internet Kafe Projesi’nin amacı nedir?

Internet ortamının faydalarını cazip koşullarla tüketicilere sunan İnternet Kafe’ler, başta gençler olmak üzere toplumun her kesimi için sosyalleşme ve öğrenme ortamı olduğu kadar, girişimcilerimiz için de karlı birer müessese olmak zorundadır. Bu amaçla, işini doğru yapan Internet Kafe’lerin toplumda nezih ve güvenilir mekanlar olarak algılanmasını sağlamalıyız.

İnternet Kafe’lerin, taşınabilir bilgisayarlar ve Internet erişiminin yaygınlaşması sonucu farklı bir rekabet ile karşı karşı olduklarını, işletme maliyetleri açısından sorun yaşadıklarını gözlemliyoruz. Öte yandan, yaygınlığı ve işlevleri nedeniyle toplumun geleceğinde önemli potansiyele sahip olan İnternet Kafe’lerin gelişmesi ve markalaşması gerektiğine inanıyoruz.

Bu çerçevede, sektörün Sivil Toplum Kuruluşları ve lider firmalara düşen görev, vatandaşlarımızı daha konforlu, güvenli ve temiz ortamlarda teknolojiyle, bilgiyle ve birbirleriyle buluşturan İnternet Kafe’lerimizi öne çıkarmak ve onlara bu çabalarında destek olmaktır.

Bu amaçla, Internet Kafeciler Odaları’nın sahipliğinde, girişimcilerimizin sıkıntılarını ve sınırlı maddi olanakları dikkate alınarak hayata geçirilen 3+ Internet Kafe projesine destek vermekteyiz. İnternet Kafe’lerin geleceği açısından önemli açılımlar taşıyan 3+ Internet Kafe projesi, konforlu bir mekanda son teknoloji ürünü yazılımlar ile hızlı ve güvenli internet erişimi sunan, yüksek standartlara sahip bir İnternet Kafe modeli sunuyor.

Internet Kafe’lere özel ÇOK UYGUN fiyatlı güncel ve orijinal yazılım lisansları:

• Windows 7 Professional Internet Kafe Lisanslama çözümü (İhtiyaç duyulursa Vista Business veya Windows XP Professional ortamına geçiş yapılabilmektedir.)

• Windows 7 Ticari Kiralama hakkı (Yani bu lisansların kurulu olduğu PC’lerin ücret karşılığında İnternet Kafe’lerde kullandırılması hakkı)

• Microsoft Office Pro Plus Internet Kafe Lisanslama çözümü

• Microsoft Office Ticari Kiralama hakkı (Yani bu lisansların kurulu olduğu PC’lerin ücret karşılığında İnternet Kafe’lerde kullandırılması hakkı)

Önerilen çevrimiçi programlar ve ayarlar:

• Windows Live Essentials – MSN, mail, arama, fotoğraf ve video arşivi, kişi yönetimi, blogging…

3+ Internet Kafe projesine katılma koşulları nelerdir?

3+ Internet Kafe teklifinden sadece Internet Kafeciler faydalanabilir. Bu amaçla, işletmenin Internet Kafe olduğuna dair evrakın beyan edilmesi istenecektir.

Internet Kafe ruhsatına sahip olması ve bir Internet Kafe Odası’na bağlı olması gerekmektedir.

İstanbul ve Ankara Internet Kafeciler Odaları, yapacakları denetimleri takiben projeye katılan üye kafe sahiplerine 3+ Internet Kafe Projesi kapsamında sunulan 3+ markalı pazarlama malzemeleri verecek; yukarıda belirtilen Microsoft yazılım ürünleri ise siparişi alan iş ortağı tarafından kafe sahibine ulaştırılacaktır.

Windows 7 Sistem gereksinimleri nedir?

Hafıza: 1GB RAM (32-bit) / 2GB RAM (64-bit)

Sabit disk: 16GB boş disk alanı (32-bit) / 20 GB (64-bit)

İşlemci: Minimum 1GHz işlemci 32-bit (x86) veya 64-bit (x64) işlemci

Video kartı: DirectX 9 grafik işlemci ve WDDM 1.0 veya daha güncel sürücü

Kaynak: Microsoft Türkiye Web Sitesi

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

One thought on “Microsoft 3+ Internet Kafe Projesi

  • Oyun Destek

    Sağolun bilgiler için

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et