GenelYazılım

Kodlar Arasında Kaybolmayın!

\"google-code-tmnail\"Bilgisayar sektöründeki gelişmeler gün geçtikçe hızlanıyor. Önceleri yazması epey zahmetli çalışması belkide hayal kırıklığı olan 0-1’ler günümüzde artık birçok farklı dilde yer alabiliyor. Yaygınlaşan internet ağı ve kaynaklarında anlaşılabilir olması artık günümüzde bilgisayar dillerine merak duyan herkesi kendine çekmekte. İster kodlarda uzman olun isterse iyi bir ezberci, komutlar ve kodlar arasında kaybolmak imkânsız. Geliştiriciler içinde en büyük sıkıntı olan kodlar ve komutlar artık kâbus değil.

GOOGLE YANINIZDA!

Google’ın dünyaya ve insanlığa faydası olacak birçok projesini ve ürünlerini hepimiz kullanıyoruz. GNU (Açık Kaynak) yazılımlarında artması ile geliştiricilere destek olacak bir projesi daha yine bizler için karşımızda. Google Code!

\"google-code-1\"

 

KOD ARAMA MOTORU

Birçok farklı bilgisayar dilini içinde barındıran Google Code tamamıyla çalıştığınız kod veya komutlar için bir arama motoru. Henüz Beta aşamasında ve dilinin Türkçe olmamasına rağmen birçok farklı kaynak barındıran Google Code’da yeni bir proje yaratabilir kaynak araştırması yapabilir, geliştirdiğiniz kodları Google Developers’a (Google Geliştiricileri’ne) sunabilirsiniz. Dilerseniz kişilerin oluşturdukları açık kaynak yazılımları Download bölümünden indirip projelerinizde kullanabilirsiniz. Bu sayede hangi dilde olursa olsun açık kaynak projelerine destek olabilirsiniz.

\"google-code-2\"

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et