Genel

Google İtiraf Etti

\"googleArama sonuçlarında en üst sıralamada yer almak birçok site için önemlidir. Fakat son yaptığı açıklama ile Google, arama sonuçlarını kendi fikirlerine göre değiştirdiklerini belirtti.

Sanıyoruz ki Google\’ın arama sonuçları en doğrudur. Fakat bu sandığımız gibi değil. Çünkü doğru sıralama yoktur. Sıralama Google\’ın arama motoru algoritmasına göre şekillenir. Google\’dan Matt Cutts son açıklamasında şöyle diyor: \”Arama sonuçlarındaki sıralama tamamen fikirlerimize göredir. Arama sonuçları, o arama motorunun felsefesine bağlı olarak sıralanmaktadır. Böylece dünyada tek bir sıralama olması, algoritmalarla bile mümkün değildir.\”

Uzun süredir internet kullanıcısı iseniz arama sonuçlarına ilk bakışta, hangi sitenin gereksiz hangisinin ihtiyacınıza cevap verebilecek bir site olduğunu anlarsınız. İlk sırada çıktı diye hemen balıklama atlayacak değiliz. Önemli olan sonuçlarda çıkan sitenin güvenilir olmasıdır.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et