Genel

Bir Yazının Serüveni

\"yazı\"Yazıların blogta yayınlanma serüvenini ve size nasıl ulaştığını dinlemek ister misiniz?

Blogumda bir yazı yazmaya karar verdiğimde bunu bir dökümanda yazıp 1-2 arkadaşımla paylaşıyorum ve önerilerini veya katkılarını bekliyorum. Gerekirse ilaveler yapıp, imla ve yazım yanlışlarını düzeltiyorum. Son düzeltmelerimi yapıp inceliyor ve yazıya son şeklini veriyorum.

Yazıyı blogumda yayınlıyorum. Blog bunu otomatik ve eş zamanlı olarak  Facebook\’ta yayınlıyor. Aynı zamanda istersem Twitter hesabıma gönderiyorum. Twitter ve Facebook üzerinden beni takip edenler, blogdaki yazımdan haberdar oluyorlar. RSS okuyucularla blogumdaki yazılara abone olanların kullandıkları rss okuyucu uygulamalar da blog yazdığım yazıdan onları haberdar ediyor.

Google\’dan arama yaparak bloguma gelen ziyaretçi, aynı zamanda yazı üzerinden gelen etkileşimleri de görebiliyor. Yazıyı okuduktan sonra altına yorum yazıyor. Bloguma gelen her yorum, onay için otomatik olarak e-posta hesabıma düşerek beni haberdar ediyor. Bende e-postadaki linke tıklayarak yorumu onaylıyorum.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et