Genel

Google Chrome Kullanıcıları için 3 Güçlü Ekran Kayıt Aracı

Google Chrome tarayıcınızda kullanılacak iyi bir ekran kayıt aracı arıyorsanız, aşağıda önerdiklerimi inceleyin.

Bu yazımda ilk kez bahsedeceğim (HYFY Screen Recorder ve ViewEdit) üç Chrome uzantısını paylaşmak istedim. Bu uygulamaları kullanmak, öğrencilerinizle veya meslektaşlarınızla paylaşacak eğitsel ekran klavuzu, video eğitim materyalleri ve sunumlar oluşturmanıza olanak tanır. Ses de dahil olmak üzere Chrome sekmelerinizde gerçekleşen tüm etkinlikleri kaydedebilir ve başkalarıyla birlikte video formatında paylaşabilirsiniz. Keyfini çıkarın!

1- Screencastify

screencastifiy

Screencastify, Chrome için basit bir video ekran yakalama yazılımıdır. Ses dahil bir sekmede tüm ekran etkinliklerini kaydedebilir. Sadece kayıt tuşuna basın ve sekmenizin içeriği kaydedilsin. Böylece kolaylıkla video öğreticiler için bir screencast, kayıt sunumları vb. oluşturabilirsin. Ayrıca masaüstünüzü yakalayabilir ve ekranınızda herhangi bir şeyi (sadece sekmeleri değil) kaydetmenizi sağlayabilirsiniz.

2- HYFY Screen Recorder

HYFY Screen Recorder

HYFY, bir video ekranı yakalamayı kaydetmek ve paylaşmak için en basit yol… Sadece kayıt düğmesine tıklayın ve konuşmaya başlayın. İşiniz bittiğinde paylaşın veya istediğiniz yerde video URL’nizi yapıştırın. HYFY, bir sekmedeki herhangi bir etkinliğin fare konumu ve tıklamaları da dahil olmak üzere videosunu çeker. Ücretsiz sürümü, 3 dakikalık kayıt süresi ile sınırlıdır. Ücretli PRO sürümünde tam masaüstü yakalama ve 30 dakikaya kadar daha uzun kayıt süresi vardır.

3- ViewedIt – Screen, Voice and Webcam

ViewedIt

ViewIt, video yoluyla herkesle basitçe iletişim kurmanıza izin vererek iletişim engellerini yok eder. Bunu bir arkadaşınızla konuşmak kadar kolay hale getirmek için, tek tıklamayla ekran kaydı, e-postayla sosyal paylaşımda kolay video paylaşımı ve kullanıcıların videolarınızı izlemesi durumunda bildirimleri vardır.

siirt escort

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin