Google Chrome’da Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir?

Ülkemizde mahkeme kararıyla kapatılan bazı siteler var. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda kimi istenilen sitelere engelli olduğundan giriş yapılamıyor. İşimize yarayan bir siteye erişim engeli varsa o siteye nasıl erişim sağlayabiliriz?

Eğer ülkemizde erişim engeli olan bir siteye girmek istiyorsak yapmamız gereken Google Chrome için kullanılan eklentilerden birini kullanmaktır. Bunun için size iki alternatif “Chrome eklentisi” önereceğim.

Yasaklı Siteler için Google Chrome Uygulamaları

1. ZenMate VPN eklentisi

ZenMate VPN

ZenMate VPN – Güvenli internet erişimi için en iyi uygulama diyebilirim. İnternet bağlantınızı şifreler ve yasaklı sitelere güvenli erişim sağlar. Bu eklentiyi aktif ettiğimiz zaman farklı ülkeler üzerinden ülkemizde yasaklı olan siteye girmemizi sağlıyor. Zen Mate eklentisini indirmek için buradan faydalanabilirsiniz. Eklentiyi yükledikten sonra tek yapmanız gereken eklentiyi aktif etmek.

2. FreeMyBrowser eklentisi

FreeMyBrowser

Sansür ve sınırlardan tarayıcınızı özgür kılar. Seçtiğiniz ülke ile trafiğinizi şifreler. Freemybrowser size Facebook, YouTube, Netflix, BBC gibi engellenen hizmet ve içeriğe erişim sağlar.

Özellikleri:

  • Sizin gerçek IP adresinizi gizler.
  • Tarayıcınızın trafiğini şifreler.
  • Güvenli sunucular üzerinden trafiği yeniden yönlendirir.
  • Erişimi engellenen web siteleri ve içeriğe erişim sağlar.
  • 100% ücretsizdir.

FreeMyBrowser eklentisini indirmek için buradan faydalanabilirsiniz.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yap