Facebook Aldatmacaları Bitmiyor!

\"FacebookABD, Suudi Arabistan ve İran\’a saldırdı?! Hayır, bu sadece bir Facebook aldatmacası…

ABD\’nin Suudi Arabistan ve İran\’a saldırdını iddia eden bir Facebook bir yazısı görürseniz, sakın inanmayın ve ne yaparsanız yapın ama bağlantıyı tıklamayın.

Dünya Savaşı III hakkında sahte bir CNN raporunu kullanarak yeni bir kötü amaçlı yazılım Facebook içine dahil edilerek insanlar aldatılıyor. Sadece başka bir Facebook aldatmacasından başka birşey değil bu. Dolandırıcılar yaklaşan kıyamet korkularını istismar ediyor.

3 Şubat itibariyle, 60.000 \’den fazla Facebook kullanıcısı linke tıklayıp bu aldatmacaya dahil oldu. Fakat zararlı yazılımın enfekte olduğu bilgisayar sayısı bilinmiyor.

Dolandırıcılar daha önceleri farklı taktikler kullanarak kişilerin kredi kartı bilgilerini çalmaya çalıştılar. Bu yolla kredi kartı numaraları ve fatura adresi gibi kişisel verileri ele geçirdiler.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

Yorum Yapın