Genel

Engellenen Google Servislerine Erişim

\"google4 Hazirandan beri bazı Google servisleri engellendiğinden ötürü Google Çeviri, Google Analytics, Google Docs vb. sayfalara erişemiyoruz. Google \’ın bazı IP adreslerini değiştirmesinden kaynaklanan ve mevcut Youtube yasağının yeni IP\’lere uyarlanmaya çalışılmasından dolayı ülkemizde Google servislerine erişilemiyor. Bende bu sorunu yaşadığımdan ötürü sizlere bir forumda okuyup uyguladığım ve başarılı sonuç aldığım bir uygulamayı anlatmak istiyorum. Kolay ve etkili bir çözüm olmakla birlikte işlem sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda engellenen Google servislerine erişebileceksiniz.

\"google\"Öncelikle şu dosyayı indirin.

Sonra RAR dan çıkan dosyayı \”C:\\WINDOWS\\system32\\drivers\\etc\” dizini altındaki hosts dosyayıyla değiştirin. PC\’ nizi yeniden başlatıp açın. Sorunun düzeldiğini göreceksiniz.

Düzeltilen siteler:
– Youtube
– Google Docs
– Google Translate
– Google Oto Tamamlayıcı
– Google Analytics

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

2 thoughts on “Engellenen Google Servislerine Erişim

  • Gökhan

    Faydalı bir paylaşım olmuş.Bu açıklamayla birlikte birçok kişinin işi kolaylaşacak diye düşünüyorum.

  • bu ülkede rahat rahat internete giremeyecek miyiz ya..

Yorum Yap

BULANCA sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et