Genel

Dünyanın 5. Büyük Ekonomisi: İnternet

\"internetEkonomi olarak İnternet, 2016’da dünyanın beşinci büyük ekonomisi olacak. Tabi bu, ülke ekonomisi olarak düşünülerek ifade ediliyor.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, ABD’de yapılan bir araştırmada, İnternet’in “bir ülke ekonomisi olarak varsayılması durumunda”, dünyanın 5. büyük ekonomisi olacağı öngörülüyor.

50 kadar ülkede 3 yıl süren bir araştırma sonucunda elde edilen veriler de, “bu yüksek büyümenin taşınabilir cihazlardan İnternet’e erişim imkânının artması ve İnternet’teki sosyal ağların gelişimine bağlı olduğu, dünyada özellikle kalkınmakta olan ülkelerde birçok tüketicinin doğrudan sosyal ağlara gittiği” belirtildi.

Araştırma raporuna göre; 2010’daki 1,9 milyar İnternet kullanıcısına karşılık dört yıl sonra dünyada 3 milyar kullanıcı olacak.

Raporu hazırlayanlardan Paul Zwillenberg, işletmeleri İnternet’te var olmaya teşvik ederek ülkelerin rekabet edebilme ve büyüme hedeflerini daha da büyütebileceklerini işaret etti.

Emrah

1981 Samsun doğumlu ve Gazi Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, Yazar, WebMaster, Blogger, SEO eğitmeni. Araştırmacı, sinema sever, fitness yapar, farklı doğal güzellikleri keşfetmeye bayılır.

One thought on “Dünyanın 5. Büyük Ekonomisi: İnternet

  • Hakan

    Bence Yanış YAzılmış Dünyanın 5. Büyük Ekonomisi Olması Değil 2015 e Varmadan 2. Ekonomisi Olacağı Kesin

Yorum Yapın